fbpx
Close

Saaremaad ja Pärnut ootavad eurosarjas tippliigade klubid

Pärnu võrkpalliklubi peatreener Avo Keel | Foto: Siim Semiskar

Eesti võrkpalliklubidel tänavu eurosarja loosis õnne polnud, sest nii Pärnu kui Saaremaa võrkpalliklubi ootavad CEV Challenger Cupil varajases faasis ees Euroopa tippliigade võistkonnad.

Valitsev Eesti ja Balti meister Saaremaa kohtub tugevuselt kolmandas eurosarjas esmalt Taani klubi Gentoftega, pärnakad on avaringis vabad. Teises ringis ootab Saaremaad edu korral ees aga Prantsusmaa kõrgliigameeskond Poitiers’i Stade Poitevin ning Pärnut itaallaste Monza. Tegu on 1/16-finaalidega.

Meistrite liigas löövad tänavu kaasa kuus eestlast. Markkus Keele koduklubi Posjilnica (Austria) mängib Meistrite liiga esimeses eelringis hollandlaste Gröningeniga. Renee Teppan ja Belchatow (Poola), Robert Täht ja Izmiri Arkas (Türgi) ning Keith Puparti, Timo Tammemaa ja Andri Aganitsa Maaseiki Greenyard (Belgia) pääsesid otse alagrupiturniirile.

Aste madalamal ehk CEV Cupis kohtub Oliver Venno leivaisa Galatasaray (Türgi) 1/16-finaalis Meistrite liiga eelringi-paari Zagrebi Mladosti või Novi Sadi Vojvodina kaotajaga. Martti Juhkami ja Tourcoing (Prantsusmaa) mängivad Meistrite liiga teise eelringi kaotajaga.

scroll to top