fbpx
Close

Saaremaalt lahkuv leegionär: Eesti on riik, mida ma armastan

Daniel Maciel mängis Eestis ka hooajal 2014/15, kui esindas Tallinna Tehnikaülikooli. | Foto: Gertrud Alatare

Saaremaa Võrkpalliklubist lahkuv Brasiilia diagonaalründaja Daniel Maciel ütleb, et Eesti jääb tema südamesse alatiseks tähtsale kohale.

32-aastane Maciel mängis Eestis teatavasti teist korda, sest hooajal 2014/15 esindas ta Tallinna Tehnikaülikooli.

“Eesti on riik, mida ma armastan ja mille vastu on mul erilised tunded. Olin ka Saaremaal elades väga õnnelik, sest see on ilus, turvaline ja vaikne saar. Kindlasti lähen ma ühel päeval sinna tagasi,” ütles Maciel pühapäeva õhtupoolikul Võrkpall24’le.

Maciel liitus eile Türgi esiliigaklubi Spor Külübuga, mis asub sügisel püüdma kohta kõrgeimas divisjonis. Tegu on kümnenda välisriigiga, kus kogenud võrkpallur leiba teenima asub.

“Spor Külübu on palganud palju tugevaid mängijaid ja ehitab meeskonda, mis pääseks järgmiseks aastaks kindlasti kõrgliigasse. Neil on plaanis tšempioniks tulla. Klubi asub Aasia poolel ja mitmed mu Türgi sõbrad soovitasid seda kohta. Ootan väljakutset huviga,” sõnas Maciel.

“Mulle tehti Euroopast ja Lähis-Idast mitmeid pakkumisi, kuid Eestist keegi otseselt huvi ei tundnud. Saaremaa klubi tegelikult ütles enne mu lahkumist (Maciel pääses Eestist välja alles juuni alguses – toim.), et nad oleksid minust huvitatud, kuid hiljem nad enam ühendust ei võtnud. Tegelikult olid mul niikuinii teised eesmärgid järgmiseks hooajaks,” lisas Maciel, kes palus edastada tänusõnad kõigile toetajatele.

Saaremaa Võrkpalliklubi on avalikustanud uue hooaja mängijatest kolme mehe nime: nurgaründaja Keith Pupart, diagonaalründaja Markus Uuskari ja brasiillasest temporündaja Wennder Lopes.

scroll to top