fbpx
Close

Saarlased elasid lennul euromängule üle äreva olukorra, põhjuseks mootoririke

Päästemeeskond ümbritses lennukit juba loetud hetked pärast selle maandumist. | Foto: Karl Rinaldo

Saaremaa Võrkpalliklubi koos 30 poolehoidja ja nelja ajakirjanikuga maandus täna keskpäeval Malaga asemel Bordeaux’s, sest AirBalticu lennukil tekkis Prantsusmaa kohal tehniline rike.

Umbes kolm tundi pärast Riiast õhku tõusmist käis väike pauk, mille järel tundus hetkeks, et lennuk hakkas tegema kergelt vabamaandumist. AirBalticu noorte stjuardesside olek ja käitumine paljastas, et tegu polnud tavapärase protseduuriga. Naisstjuuardid vaatasid hetk pärast pauku pingsalt erinevatest akendest välja, et näha mootori seisukorda.

Lennuk, mis oli selleks hetkeks jõudnud Hispaania piirile, keeras seejärel ümber ja suundus Bordeaux’sse, kus tehti mõnikümmend minutit hiljem maandumine. Vahetult pärast maandumist ümbritsesid lennumasinat tuletõrjeautod ja päästetöölised. Olgugi et ametlikult midagi juhtunu kohta ei teatatud, paistis, et lennuki ühel mootoril tekkis rike. Ka päästemeeskond oli just vasakupoolse tiiva mootori ümber ja uuris olukorda.

Lennukis viibinud reisijad suhtusid olukorda erinevalt. Leidus nii neid, kes viskasid saarlaslikult olukorra üle nalja, kui ka neid, kes saatsid lähedastele igaks juhuks viimaseid sõnumeid. Kui naisstjuuardite hetkeline paanika kõrvale jätta, püsisid kõik lennukis viibijad juhtunu ajal rahulikena, häireolukorrale omast paanikat ei tekkinud. Ka lennuki kapten ei teatanud rikkest ega eriolukorrast. Edasine lend ja maandumine sujusid hästi.

Reisijaid hakati lennukist välja laskma vähehaaval, kõigile anti uus pilet ja söögitalongid. AirBaltic saadab uue lennuki Bordeaux’sse kell 16.30, kohale peaks masin jõudma vahemikus 17.00-17.30. Seejärel ootab reisijaid ees veel umbes pooleteisetunnine lend Malagasse.

Saaremaa Võrkpalliklubi tänaõhtune treening Almerias jääb ilmselt ära, sest meeskond jõuab mängupaika, mis asub Malagast kolmetunnise bussisõidu kaugusel, alles hilisõhtul. CEV Challenge Cupi kaheksandikfinaali korduskohtumine Almeriaga algab homme Eesti aja järgi kell 21.30.

scroll to top