fbpx
Close

Saarlased jäid Tuschist ilma, ent uus ja meilegi tuttav sidemängija on juba hangitud

Filip Despotovski ja Alexander Tusch. | Fotod: Makedoonia võrkpalliliit, Joosep Martinson/Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi austerlasest sidemängija Alexander Tuschi üleminek Itaalia kõrgliigaklubisse Padova sai eile ametliku kinnituse, ent asendusmeeski on juba leitud. Eesti võistkonnas näeb esmakordselt mängimas Põhja-Makedoonia võrkpallurit, sest Credit24 Meistriliiga liider lõi käed 34-aastase Filip Despotovskiga.

Olgugi et Padova paikneb Itaalias 12 meeskonna konkurentsis 11. kohal, võib seda nimetada Tuschi karjääri märkimisväärseimaks üleminekuks. Lisaks Saaremaale oli 28-aastane Tusch varasemalt mänginud välisklubidest Itaalia esiliigas Leverano meeskonnas ja Saksamaa kõrgliigas Gieseni klubis. Tusch, kes leidis sedavõrd tugevas liigas mängiva klubi tänu sellele, et Saaremaal tekkisid probleemid palkade maksmisega ja ta asus aktiivselt uut meeskonda otsima, asendab Padovas vigastada saanud USA mängijat Kawika Shojit. Saarlased maksid lõpuks küll Tuschile võlgnevused ära, ent selleks hetkeks oli otsus Itaaliasse siirduda juba tehtud.

Et Saaremaalt oli varasemalt juba lahkunud ka teine sidemängija, poolakas Nikodem Wolanski, tuli meeskonnal leida kiiresti uus mees sellele positsioonile. Nii palkaski Saaremaa Thessaloniki PAOK-is hooaja esimese poole mänginud, ent hiljuti klubist vabaks lastud makedoonlase Filip Despotovski. Teatavasti siirdus Saaremaa nurgaründaja Evandro Dias Souza nädala eest just PAOK-i ridadesse, kus mängib tänavu ka Andri Aganits.

Varasemalt on 193-sentimeetrine Despatovski mänginud palju aastaid Rumeenias ning lühikest aega ka Venemaal ja Küprosel. Eesti võrkpallisõbrade jaokski ei tohiks tegu olla päris tundmatu nimega, sest temast on juttu tehtud nii Eesti ja Makedoonia koondiste mängudes kui ka Martti Juhkami kolme aasta taguses kolumnis, kus võeti luubi alla sidemängija ebasportlik käitumine.

Loe ka: Martti Juhkami | Kes on Eesti Despotovski ehk paipoistest häid võrkpallureid ei tule (lisatud video)

scroll to top