Saarlased panid edukale eurohooajale väärika punkti

Saaremaa Võrkpalliklubi. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi eurohooaeg CEV Challenge Cupil sai tänasega läbi, kui Kuressaares kaotati 1300 pealtvaataja ees peetud korduskohtumine Itaalia paremikku kuuluvale Milano Powervolley’le 1:3 (21, -22, -21, -18).

Ioannis Kalmazidise hoolealused alustasid pärast eilset võitluslikku, ent siiski 0:3 kaotusega lõppenud avamängu tänast matši imeliselt, võites avageimi 25:21. Tegu oli sel eurohooajal esimese geimiga, mille turniiri suurfavoriit Milano kaotas. Teises ja kolmandas geimis jagus põnevust samuti viimaste hetkedeni, ent itaallased mängisid selgelt keskendunumalt kui avavaatuses ja võtsid ikkagi 25:22 ja 25:21 geimivõidud ja kindlustasid ühtlasi edasipääsu. Viimaseks jäänud neljanda geimi, kus Milano peatreener Roberto Piazza andis mänguaega juba mitmele varumehele, lõppes külaliste 25:18 paremusega.

Saarlased etendasid kahe päeva jooksul oma senise hooaja selgelt parimad partiid, mida kinnitab see, et Milano-sugusele tippmeeskonnale suudeti mõlemas kohtumises näidata hambaid sisuliselt algusest lõpuni. Külalised olid aga lihtsalt mänguklassilt aste kõrgemal.

Saaremaa tulemuslikumad oli servil hiilanud Daniel Maciel, Milano resultatiivseimaks kerkis taas Nimir Abdel-Aziz. Statistika lisatakse uudisele peagi.

Milano kohtub poolfinaalis Lissaboni Sportingu või Budapesti Penzygyöriga. Avamängu võitis Lissabon võõrsil 3:2.

Et CEV-i lehel statistikat veel pole, paneme siia esialgu foto tänase mängu numbritest. | Foto: Karl Rinaldo