Saarlased tegid klubi ajalugu ja jõudsid esmakordselt eurosarjas 16 parema sekka!

Saaremaa Võrkpalliklubi kordusmängus. | Foto: Karl Rinaldo

Saaremaa Võrkpalliklubi kindlustas meeskonna ajaloos esmakordselt CEV Challenge Cupil 16 parema hulka, saades kahe mängu kokkuvõttes kindlalt jagu Iisraeli hõbedaklubist Kfar Sabast. Kui avamäng võideti kodus 3:1 (18, -23, 23, 16), siis teises kindlustati võõrsil kahe esimese geimi 25:22 ja 25:23 võiduga edasipääs. Kolmas geim võideti tänu sidemängija Reto Gigeri pikale serviseeriale veelgi kindlamalt, 25:17. Kokku seega 3:0 (22, 23, 17).

Saaremaa algkoosseisus tegi Urmas Tali täna ühe vahetuse: avamängus kahvatu olnud Javier Jimeneze asemel tuli platsile Rauno Tamme. Kogu algrivistus oli täna seega järgmine: Reto Giger, Keith Pupart, Rauno Tamme, Daniel Maciel, Beau Graham, Henri Treial, Alari Saar ja Johan Vahter. Kaks esimest geimi mängiti põhimeestega, kolmandas said aja möödudes mänguaega nii Javier Jimenez, Harri Palmar, Markus Uuskari kui ka Helar Jalg.

Kui mäng lühidalt kokku võtta, võib öelda, et matši otsustasid Keith Puparti hea vastuvõtt, Reto Gigeri kiired tõsted, Daniel Macieli täpsed rünnakud ja Beau Grahami otsustavate hetkede blokid. Parandamisruumi jäi meeskonnal võidust hoolimata omajagu, eelkõige just rünnakute realiseerimisel.

Nelja blokipunktiga säranud Graham ja Maciel kogusid lõpuks võrdselt 10 punkti (+8 ja +6), samuti neli blokipunkti kirja saanud Treial lisas 9 (+6) punkti. Omalaadse mängu tegi Pupart, kelle vastuvõtuprotsent oli ametliku statistika kohaselt sarnaselt Vahterile suisa 100 (Pupart sai tööd 19 korral), samas rünnak vaid 14 protsenti (14-st 2). Iisraeli klubile tõi keenialane Michael Chemos 10 punkti (+4).

Ametliku statistika järgi oli Saaremaa vastuvõtuprotsent suisa 89 (!) – number, mida tippvõrkpallis tihti ei näe. Samas rünnakuid realiseerisid saarlased vaid 43-protsendiliset. Võõrustajate numbrid olid vastavalt 54 ja 45.

Saarlased tegid tänase võiduga klubi ajalugu, sest oma esimesel eurohooajal pääseti mullu kvalifikatsiooni kaudu põhiturniirile, ent kaotati seejärel põhiturniiri avamängus Prantsusmaa klubile Poitiers’ Stade Poitevin’ile. 16 parema seas kohtuvad saarlased suure tõenäosusega Hispaania klubi Almeriaga, kes sai avamängus austerlaste Grazist jagu 3:0 (22, 23, 11).

Pärnu jätkab eurohooaega samas sarjas kolmapäeval, kui kohtub samuti võõrsil Horvaatia klubiga Kaštela Mladosti Ribola. Ka Pärnu võitis avamängu 3:1.