fbpx
Close

Saarlased vahetasid bussi ja jõudsid Ukrainasse plaanitust hiljem, otseülekanne euromängust tuleb

Ioannis Kalmazidis ja Saaremaa Võrkpalliklubi. | Foto: Joosep Martinson/Saaremaa VK

Teisipäeval ehk homme alustab euroteekonda Saaremaa Võrkpalliklubi, kes mängib Ukrainas Horodoki linnas toimuvas “mullis” CEV Challenge Cupi kaheksandikfinaalis kell 19.00 kohaliku klubiga, vahendab volley.ee.

Saaremaa pääses avaringist edasi Šveitsi klubi Lausanne´i loobumise tõttu. Homne vastane Horodoki Epitsentr-Podoljanõi pääses 1/16-finaalist samuti mänguta edasi, sest Belgradi Partizan loobus samuti koroonaviiruse leviku tõttu mängimast. Mänge peaks nägema ukrainlaste kinnitusel “Перший Подільський” YouTube’i kanalist.

Saaremaa ja Horodoki paari võitja kohtub sealsamas peetavas veerandfinaalis kas Lissaboni Sportingu (Portugal) või Prahaga (Tšehhi).

Saaremaa meeskond reisis Ukrainasse bussiga, mis tuli küll Läti – Leedu piiril tehniliste probleemide tõttu välja vahetada. Nii tuli meeskonnal öösel neli tundi uut bussi oodata. Peatreener Ioannis Kalmazidis säilitas vintsutustele vaatamata rõõmsa hoiaku. “Buss oli väga mugav, aga reis oli muidugi väga pikk. Pidime bussi ka poolel teel välja vahetama, aga lõpuks jõudsime ikka kohale. Bussiga oli siiski turvalisim viis siia reisida,” lausus juhendaja.

Saaremaa kolm järjestikust kaotust Tallinna Selverile on meeskonda mõjutanud. “Ega see meeldiv pole ja emotsioonid olid vastavad. Aga me püüame taas enesekindluse leida ja mängida oma tegelikul tasemel. Peame võitlema ja näitama, et suudame vaimselt kosuda. Samuti on kõigil suur tõestamise vajadus, mis pole sugugi halb,” ütles juhendaja.

Horodoki klubi on Kalmazidise sõnul jõukohane vastane. “Ukraina klubi on hästi komplekteeritud ja hea rünnakuga tiim. Neil mängib rahvuskoondise sidemängija, üks nurgaründaja on 210 cm pikk. Diagonaal pole väga pikk, ent mängib agressiivselt. Olen videost nelja-viit mängu vaadanud ja eeldan, et tuleb kõva madistamine. Samas on ukrainlastelgi omad nõrkused ja püüame neid ära kasutada. Eelkõige loodame neid serviga survestada ja proovime mängida võimalikult kiiret mängu, millega nad väga harjunud pole,” rääkis peatreener mänguplaanist.

“Ka kaks ülejäänud meeskonda on head. Lissabon on ilmselt tugevaim, nad on eurosarjas alati hästi esinenud. Võtan seda turniiri kui head väljakutset meie meeskonnale,” lisas Kalmazidis.

Nii kaheksandik- kui ka veerandfinaalis selgub võitja ühe mänguga.

Vaata tulemusi ja ajakava.

Vastaste loobumise tõttu mängudeta veerandfinaali jõudnud Pärnu Võrkpalliklubi CEV Challenge Cupi “mull” lükkus veebruari. Pärnu vastane tuleb paarist Ankara Ziraat Bankasi (Türgi) ja Nicosia Omonia (Küpros).

Naiste koondise mängija Liis Kullerkann, peatreener Lorenzo Micelli ning Le Cannet´ Volero (Prantsusmaa) loobusid koroonaviiruse leviku tõttu osalemast CEV Cupi “mullis” 8.-9. detsembril Horvaatias Zagrebis. Le Cannet´ vastaseks oleks 1/16-finaalis olnud Saraatovi Proton (Venemaa).

Kristiine Miilen ja Nancy Vandoeuvre (Prantsusmaa) kohtuvad Challenge Cupi kaheksandikfinaalis Gran Canariaga (Hispaania). Turniir toimub Las Palmases 15.-17. detsembril.

Sel nädalal alustab Meistrite liigat rahvusmeeskonna peatreener Cédric Enard (Berliini Recycling Volley). Berliini meeskond mängib Ljubljana ACH Volley (Sloveenia), Kaasani Zeniidi (Venemaa) ja Jastrzębski Węgieliga (Poola) C-alagrupis. Esimene turniir toimub Berliinis 8.-10. detsembril ja teine 9.-11. veebruaril Kaasanis.

Homme kell 18.00 kohtub Berliin ACH Volleyga, kolmapäeval kell 20.30 Zeniidiga ja neljapäeval kell 20.30 Wegieliga. Otsepilti näeb Eurovolley.TV vahendusel.

Vaata ajakava.

scroll to top