fbpx
Close

Saarlased võitsid koduse turniiri, kuid kes on uued leegionärid ja mis neist saab?

Urmas Tali otsustas meeskonda jätta kahest uuest leegionärist ühe. | Foto: Siim Semiskar

Saaremaa Võrkpalliklubi läheb uuele hooajale vastu võitude pealt, sest kodusel kontrollturniiril neile vastast ei leidunud. Kahest uuest leegionärist jääb meeskonda vaid üks.

Urmas Tali hoolealused alistasid avapäeval Rakvere 3:0 (22, 15, 19). Meeskonna parim oli paar päeva varem Saaremaale saabunud Austraalia diagonaalründaja Sam Boehm, kes kogus 12 punkti (+8). Helar Jalg lisas 8 ja Siim Ennemuist 7 punkti. Teine uus leegionär, Kolumbia passiga Humberto Machacon kogus 6 silma (0). Rakvere resultatiivsemad olid Taavi Nõmmistu 13 (+6) ja hiljuti Saaremaalt Lääne-Virumaa klubisse siirdunud kaitseväelane Markus Uuskari 7 punktiga (+2).

Soome klubi Raision Loimu vastu võtsid saarlased veel samal päeval 2:1 (22, 21, -25) võidu. Rauno Tamme oli sedapuhku ülepaltsimees 15 punktiga (+9). Machacon piirdus 5 punktiga (0), Boehm käis väljakul vaid üksikuteks hetkedeks ja kogus 2 punkti.

Turniiri teisel päeval peetud esikohamatšis alistas Saaremaa Eesti ja Läti meistri kohtumises 3:0 (20, 14, 13) Jekabpilsi. Tamme oli üleplatsimees 11 punktiga (+9) ja valiti ka turniiri parimaks nurgaründajaks, parima diagonaali tiitli pälvinud Boehm kogus pooleteise geimiga 5 punkti (+3).

28-aastane Machacon tegi pühapäeval küll oma parima mängu, kogudes 7 punkti (+5), ent lepingut see talle ei toonud. Varasemalt nii Hispaanias, Poolas, Kreekas kui Prantsusmaal mänginud mehele sai saatuslikuks ebakindlus nii rünnakul kui vastuvõtul.

Küll aga otsustas Saaremaa meeskonda jätta 30-aastase Boehmi. Austraallase jaoks pole Euroopa sugugi tundmatu maailmajagu, sest neljal viimasel hooajal on ta teeninud profileiba Hollandis, Tšehhis ja Saksamaal. Mullu esindas ta Bundesliga klubi Solingeni Bergischet, kes sai 12 meeskonna konkurentsis 11. koha.

Diagonaalründaja positsioon on Saaremaal seega kenasti kaetud – Boehmi näol leiti Siim Põlluäärele vääriline kaaslane -, kuid nurgaründaja kohal pole jätkuvalt õnne uue mehe palkamisega olnud. Teatavasti ei otsi klubi nurka mõnd keskpärase klassiga mängumeest, vaid eeldatavat liidrit nii rünnakul kui vastuvõtul. Nüüd, mil hooaeg seisab juba ukse ees, on taolise mängija leidmine veelgi keerulisem kui varem.

Saaremaa alustab Credit24 meistriliiga hooaega laupäeval, kui võõrustab TalTechi (varasema nimega TTÜ). Pühapäeval mängitakse aga juba võõrsil Tartu Bigbankiga.

 

View this post on Instagram

 

2018/2019 Hooaeg. Diagonaal – Sam Boehm

A post shared by Saaremaa Võrkpalliklubi (@saaremaa_vorkpalliklubi) on

scroll to top