Säästuprogramm ei toiminud: Saaremaa kaotas esmakordselt punkti, Pulk, Tusch ja üllatusmees päästsid klubi kõige hullemast

Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis. | Foto: Alan Mehik/Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi oli täna Credit24 Meistriliigas kodus lähedal hooaja esimesele kaotusele, ent mängus TalTechiga tuldi mitme vangerduse tulemusena kaotusseisust ikkagi välja ja võeti 3:2 (20:25, 25:18, 23:25, 25:20, 15:11) võit. Olgugi et punktikaotus pole kokkuvõttes midagi hullu – Saaremaa juhib jätkuvalt liigat veenvalt -, oli mängu käik ikkagi üllatav.

Pärast TalTechi noore nurgaründaja Rasmus Meiuse serviässaga lõppenud kolmandat geimi leidis Saaremaa end 1:2 kaotusseisust. Raskest seisust aitasid Eesti hetke esiklubi välja pingilt sekkunud diagonaalründaja Hindrek Pulk ja sidemängija Alexander Tusch, kellele peatreener Ioannis Kalmazidis plaanis esialgu puhkepäeva anda. Pulk kogus paari geimiga lõpuks 11 punkti (+9). Samuti sekkus pingilt üllatuslikult temporündaja Ragnar Kalde, kes seni uue koduklubi eest vaid üksikutel hetkedel platsile pääsenud. Temagi tegi lühikese ajaga korraliku etteaste ja kogus 4 punkti (+2).

Brasiillasest nurgaründaja Evandro Dias Souza täna väljakul ei käinud, teda asendanud Rauno Tamme kerkis 18 punktiga (+11) üleplatsimeheks. Souza kõrval oli mängust prii ka libero Alari Saar. Kehv päev oli statistikale põhinedes saarlastest eelkõige Markus Uuskaril (rünnak 28%) ja Keith Pupartil (rünnak 39% ja vastuvõtt 41%).

TalTechi südi vastupanu on seda üllatavam, et nende suurim ründejõud Valentin Kordas ei teinud sugugi erilist esitust. Diagonaalründajana tegutseva sillamäelase rünnakuprotsent oli kõigest 26. Kordas oli siiski lõpuks meeskonna tulemuslikem 14 punktiga (+2), Jörgen Vanamõisa ja Tamur Viidalepp lisasid 12 punkti (+7 ja +5).

130-pealise publiku ees mänginud Saaremaa kaotas tänase mänguga esimese punkti, kuid juhib Balti liigat siiski kindlalt, olles kogunud 17 punkti. Hooaega hästi alustanud TalTech jagab 7 punktiga kolmandat kohta.