fbpx
Close

Saksamaa kõrgliigat on esimesed valusad hoobid juba tabanud

Rottenburgi kodumängud tõid tänavu saali palju publikut. | Foto: klubi koduleht

Saksamaa võrkpalli kõrgliiga on saanud omal nahal tunda koroonaviiruse levikuga tekkinud majanduskrahhi tagajärgi.

Juba hooaja keskel sai selgeks, et tabelis viimasel kohal paiknenud Eltmann ei suuda rahaliste raskuste tõttu profiklubina tegevust jätkata ja taandub madalamatesse liigadesse. Hiljuti selgus aga, et Bundesligas mängimisest loobub ka pea 20 aastat tippseltskonnas tiirelnud Rottenburgi klubi, kes oli 12 klubi konkurentsis tänavu üheksas.

“Asjad sujusid sportlikus plaanis tänavu nii hästi: uus treener, uus meeskond, karikasarjas poolfinaali pääsemine, võidud Frankfurti, Innsbrucki ja Düreni üle ning liiga suuruselt teine publikuhuvi. Olime taas konkurentsivõimelised ja rajal tagasi. Kahjuks võitles klubi juba enne koroonaviiruse levikut rahaliste raskustega. Hetkel, mil kriis meid tabas, halvenes klubi majanduslik olukord järsult veelgi,” kirjutas 40 000 elanikuga Rottenburgi esiklubi südamlikus teadaandes.

“Sellises olukorras ei saa me võtta endale vastutust järgmise hooaja kõrg- või esiliiga litsentsi hankimiseks,” sõnas Rottenburgi tegevdirektor Philipp Vollmer.

Saksamaa meedia andmetel peaks lähiajal saabuma uudis veel vähemalt ühest klubist, kes loobub meistriliigas mängimisest.

 

 

scroll to top