fbpx
Close

Saksamaal põlveoperatsioonile minev Allik: ju siis oli seda kõike vaja

Karli Allik. | Foto: Imago images/Marcel Lorenz/Scanpix

Esimesel septembril EM-finaalturniiri avamängus Läti vastu põlve ristatisidemete vigastuse saanud Karli Alliku läheb esmaspäeval Berliinis operatsioonile. Palliplatsile võib saarlane naasta parimal juhul poole aasta pärast.

“Olen täna veel Tallinnas, aga homme lendan juba Berliini operatsiooniks valmistuma,” sõnas Saksamaa paremikku kuuluva Frankfurti meeskonna nurgaründaja Allik laupäeva keskpäeval Võrkpall24’le. “Jään pärast operatsiooni paariks päevaks Berliini ja lähen seejärel Frankfurti uue koduklubi juurde. Seal alustan ka taastusraviga.”

Eesti võrkpalliliit ja Frankfurti klubi jõudsid kokkuleppele, tänu millele saab Allik algaval hooajal kindlustuse kaudu kätte 70 protsenti palgast. Frankfurti klubil tekkis seeläbi võimalus palgata eestlase asemele Austraaliast uus nurgaründaja, kelle nime pole veel avalikustatud.

“Praegu on lahtisi otsi veel väga palju, aga ma arvan, et kui kõik läheb väga-väga hästi, siis võiksin kevadiseks playoffiks olla tagasi platsil. Aga eks see selgub aja jooksul, kuidas taastumine sujub,” ütleb täna 25. sünnipäeva tähistav võrkpallur.

Allik ei varja, et koduse suurturniiri ootamatu ja kurb lõpp tegid hingele haiget, kuid ta üritab juhtunus ka head leida. “Eks raske oli ikka. Kõige rohkem oligi kahju just EM-ist, sest tundsin end väljakul tõesti hästi ja nautisin iga hetke. See jäi kripeldama. Aga ma olen positiivse suhtumisega mees ja sisendan endale, et ju siis oli seda kõike vaja. Taoline vigastus kasvatab iseloomu.”

“Mul on hea meel, et saan taastusravi teha Frankfurti võistkonna juures,” lisab Allik. “See hoiab kindlasti motivatsiooni üleval, kuna Frankfurtis on tänavu kokku saanud vägev punt. Nagu öeldud, on lahtisi otsi veel palju, aga et klubil kasu minust oleks, siis võib-olla saame pikendada lepingut aasta võrra.”

Saksamaa kõrgliiga uue hooaja avamängus kohtub Frankfurt 6. oktoobril võõrsil Alliku endise ja Stefan Kaibaldi uue koduklubi Königs Wusterhauseni Netzhoppersiga.

scroll to top