Salo jättis matšpalli realiseerimata ja sai Soome karikavõistluste finaalis dramaatilise kaotuse

Nette Peit (nr 11) ja Anu Ennok. | Foto: CEV

Soome naiste karikavõistluste finaalis alistus Anu Ennoki ja Nette Peidi koduklubi Salo Viesti 2:3 (25:17, 30:28, 24:26, 22:25, 15:17) Pihtipudase LiigaPlokile.

Eestlannade koduklubi alustas kohtumist hästi, kui avageim võideti kindlalt 25:17. Teises geimis oli mängu märksa rohkem ja Salo kallutas selle enda kasuks 30:28 ja haaras geimidega 2:0 eduseisu. Paraku edu ei suudetud hoida ja järgnevas kolmes vaatuses tunnistati Pihtipudase paremust, kusjuures Salol oli viiendas geimis seisul 14:13 kasutada ka matšpall.

Nii Ennok kui ka Peit tegid korraliku esituse, tuues vastavalt 14 ja 18 punkti (+7 ja +2). Viljandlanna realiseeris 38 tõstest 13 (34%), lisa tuli ühe ässa näol. Peit suutis rünnakuid lahendada 40-protsendiliselt, kui lõi 40 tõstest punktiks 16, lisaks sai ta kirja ühe bloki ja lõi ühe ässa. Vastuvõtt oli Ennokil korralik 57% ja Saaremaalt pärit Peidil 42%. Salole tõi sarnaselt Peidile Katarina Pilepic 18 punkti (+7).

Võitjate parimaks kerkis üleplatsimängijana 23 punkti (+10) toonud Alexis Conaway.