Salo sai liidrite duellis valusa kaotuse, Ennok oma naiskonna üks paremaid

Anu Ennok rünnakul. Vasakul Nette Peit julgestamas. | Foto: klubi koduleht

Soome naiste meistriliigas sai eile hooaja kolmanda kaotuse Anu Ennoki ja Nette Peidi koduklubi Salo Viesti, kes jäi 2:3 (25:16, 23:25, 19:25, 25:21, 9:15) alla seni vaid võite tunnistanud Pihtipudase LiigaPloki naiskonnale.

Teist päeva järjest viiegeimilise lahingu pidanud Salo alustas mängu hästi, kui esimene geim võideti veenva ülekaaluga. Seejärel anti initsiatiiv vastastele ja kaotati kaks järgmist vaatust. Neljanda geimi võiduga viis eestlannade tööandja mängu otsustavasse faasi, kus liiga liider pani oma paremuse kindlalt maksma.

Kui üle-eilses 3:2 võidumängus Rovaniemi üle tõi Nette Peit suisa 30 punkti, siis eile mängis ta kolm esimest geimi ja jäi 7 punkti peale (0). Nurgaründaja sai 26 tõstet, millest realiseeris vaid 6 (23%), lisa tuli ühe serviässa näol. Vastuvõtul tegi Peit kolm viga (41%). Viljandist pärit Ennok oli paremuselt teine punktitooja, kui tema arvele kanti 18 silma (+12). 175-sentimeetrine pallur teenis 42 tõstet, millest suutis punktiks lüüa 16 (39%) palli, lisaks sai ta kirja ühe bloki ja ühe pallingupunkti. Vastuvõtt oli Ennokil 53%. Salo parimaks kerkis 26 punktiga (+10) Katarina Pilepic. Võitjatele tõi Elizabeth Field 18 punkti (+15).

Turniiritabelis jätkab Salo teisel kohal, olles kogunud 10 mänguga 22 punkti. Puhaste paberitega jätkav Pihtipudase LiigaPloki on teeninud 25 punkti.

Järgmise liigamängu peab eestlannade leivaisa 16. novembril, kui sõidetakse külla Seinäjoki JymyVolley naiskonnale.