fbpx
Close

Sam Boehm: eestlased ütlevad, et Tali on liiga karm – minu arust on ta normaalne

Sam Boehm (nr 1) meeskonnapildil Urmas Tali kõrval. | Foto: Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi on täiendanud viimase nädala jooksul meeskonda kahe leegionäri võrra. Üks neist on Austraalia diagonaalründaja Sam Boehm.

30-aastane Boehm mängis eelnevad neli hooaega Euroopas Hollandi, Tšehhi ja Saksamaa klubides. Mullu oli ta Saksamaa 11. meeskonna Solingeni Bergische põhidiagonaal. Uue koduklubi eest tegi Boehm debüüdi eelmisel nädalal Kuressaares peetud kontrollturniiril. Rakvere vastu tõi ta üleplatsimehena juba ka 12 punkti (+8).

Kuna Saaremaa klubi võttis eilsele hooaja avaüritusele kaasa just Boehmi (põhjus proosaline: austraallane pidi Tallinnas läbima tervisekontrolli), haaras Võrkpall24.ee kinni võimalusest esitada Siim Põlluääre uuele konkurendile mõned küsimused.

Sam, ole hea, räägi alustuseks, miks sa septembri lõpus jätkuvalt koduklubita olid?

Hea küsimus! Mul on olnud mõned pakkumised laual, kuid ootasin kogu aeg midagi paremat. Kuna mu naine elab Dubais, siis olin läbirääkimistes hiljuti ka ühe sealse klubiga, kuid lõpuks valisid nad hoopis kuubaka.

Kuidas sa Saaremaani jõudsid?

Olin ühenduses Saaremaa abitreeneri ja statistiku Märt Pajusaluga. Samuti suhtlesin Eestisse tulemise teemal Austraalia koondislaste Lincoln Williamsi (endine Tallinna Selveri mängija) ja Max Stamples’iga (mänginud Soomes). Olen Eestis ka tänu Lincile korra käinud! See oli eelmine suvi, kui ta pidas siin pulmi. Eesti on suvel tõeliselt ilus paik.

Millised on su esmamuljed uuest klubist?

Mulle on avaldanud muljet Saaremaa professionaalsus. Klubi hoolitseb kõige eest ja mängijad saavad seeläbi täielikult võrkpallile keskenduda.

Oled Euroopas mänginud nüüdseks üsna pikka aega. Ole hea, võrdle Saaremaa taset oma eelmiste klubidega.

Eelmisel aastal mängisin Saksamaal. Raske öelda, kas Solingeni Bergische, kes oli kõrgliiga tagumise poole klubi, on tugevam või nõrgem kui Saaremaa. Olen siin veel liiga vähe aega olnud. Küll aga võin öelda, et Saaremaa tasemest räägib ühtteist juba see, et siin on 12 heal tasemel mängijat. Mulle meeldib seni nähtu.

Sam Boehm. | Foto: Saaremaa VK

Kuidas suhtud sellesse, et sind pole palgatud põhidiagonaaliks, vaid sul tuleb mänguaega jagama hakata Siim Põlluäärega?

Ma arvan, et sellest tuleb üks sõbralik võitlus. Me teeme üksteist paremaks. Pealegi on tegu pika hooajaga ning olen kindel, et saame mõlemad piisavalt mängida.

Milline mängija sa oma tüübilt oled?

(Naerab.) Mees, kes lööb pallid maha!?

Aga Põlluäär?

Ma arvan, et me oleme tegelikult küllaltki sarnased Siimuga.

Millise mulje sulle meeskonna peatreener Urmas Tali on jätnud?

Mulle ta meeldib. (Muigab.) Eestlased ütlevad, et ta on kohati liiga karm, aga minu arust jääb kõik normaalsuse piiridesse.

Millised on su eesmärgid Eestis?

Tahan teha eduka hooaja ja korrata klubi mullust edu.

Lõpetuseks, eelmisel hooaja kurtsid Saaremaa leegionärid, et Kuressaare on talvel liiga vaikne ja seal pole suurt midagi teha. Sina seda probleemi ei karda?

Oh ei, ma tulin siia ju võrkpalli mängima, mitte muuga tegelema. Ainus, mida ma natuke kardan, on siinne kliima, sest ma pole kunagi nii külmas kliimas talve veetnud.

 

scroll to top