fbpx
Close

Sammelvuoga paar sõna vahetanud Venno: Kemerovo tugevus on nende ühtsus

Oliver Venno rünnakul. | Foto: klubi koduleht

Oliver Venno koduklubi Istanbuli Galatasaray kaotas täna CEV Cupi poolfinaali avamängus võõrsil Kemerovo Kuzbassile 1:3 (22, -22, -18, -15). Kui üleüldises plaanis ei valmista kaotus kunagi rahulolu, siis isikliku esitusega võis eestlane täna igal juhul rahule jääda.

Türgi hetke kolmas klubi alustas kohtumist üle ootuste hästi, võites Venno 8 punkti (+5) toel avageimi 25:22.

“Teadsime juba enne mängu, et siin paaris on tegelikult kõik võimalik. Suutsimegi alguses Kemerovot hästi serviga suruda, aga teises geimis said ka nemad oma servi tööle ja see muutis mängu. Meie omakorda enam samal tasemel servijoone taga tegutsemist ei jätkanud.”

Pärast avageimi võttis aga eeldatav suurfavoriit – kihlveokontorid ei näe selle paari võitjas mingit kahtlust – kodupubliku toel mänguohjad enda kätte ning võitis kolm järgnevat geimi 25:22, 25:18 ja 25:15. Üllatuseks ei saanud taolist mängu käiku tõesti pidada, sest Kemerovo on tegemas klubi ajaloo edukaimat hooaega ning paikneb Venemaa superliigas hetkel suisa teisel kohal.

“Kemerovo tugevus on nende ühtsus,” leiab 29-aastane Venno. “Just serv on nende suur trump, nad on joone tagant väga ohtlikud.”

Olgugi et Istanbul lõpuni Venemaa tippklubiga sammu pidada ei suutnud, oli Venno kogu kohtumise vältel ülesannete kõrgusel. Eesti koondise 28-aastane diagonaalründaja kogus üleplatsimehena 26 punkti (+19). Venno realiseeris 48 tõstest 22 (46%), lisaks tõi ta 3 punkti serviga ja 1 punkti blokiga.

“Täitsa mõnus oli Venemaale naasta (Venno mängis Permis hooajal 2013-14 – toim.) ja tugeva klubi vastu mängida. Enda mäng klapib, kõik on hästi,” kinnitab tartlane.

Venno pole tundmatu mees ka vastaste peatreeneri, kohaliku meedia andmetel Venemaa koondise järgmiseks juhendajaks saava Tuomas Sammelvuo jaoks, kes on meie ründetuusaga kokku puutunud nii mängija- kui treenerikarjääri jooksul.

“Isiklikult me suured tuttavad pole, aga mõned sõnad viisakusest ikka vahetasime. Sammelvuo ütles “tere tulemast Venemaale” ja uuris, kuidas mul läheb,” räägib Venno.

Galatasaray ja Kuzbassi vaheline korduskohtumine peetakse järgmisel teisipäeval Istanbulis.

“Kaotada pole midagi, anname endast lihtsalt maksimumi,” ütleb diagonaalründaja.

Hetkel on Galatasaray’l käimas ka olulised mängud koduses liigas, kus heideldakse kaks vooru enne põhiturniiri lõppu Robert Tähe koduklubi Izmiri Arkasega ja Ankara Maliye Piyangoga teise kuni neljanda koha eest.

“Tähtis on põhiturniir teise või kolmandana lõpetada, sest sel juhul ootaks Türgi liiga parim klubi Ankara Halkbankiga kohtumine ees alles finaalis. Teist kohta hoidval Izmiril pole ees seismas kõige kergemad mängud, seega on kõik veel võimalik,” usub Venno, kes kasutaks poolfinaali pääsemise korral hea meelega koduväljakueelist.

Loe ka: Venno tegi eurosarja poolfinaalis hiilgava mängu, kuid Kemerovo pääses türklaste vastu ehmatusega

scroll to top