fbpx
Close

Sarnaselt mitmele klubikaaslasele koroonaviirusesse haigestunud Maciel: see oli suur pauk meile

Daniel Maciel. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa Võrkpalliklubi

Saaremaa Võrkpalliklubi kapten Daniel Maciel rääkis intervjuus Brasiilia võrkpalliportaalile Web Volleyball, et nakatus koroonaviirusesse sarnaselt mitmele meeskonnakaaslasele kaks ja pool nädalat tagasi peetud euromängudes Milanoga.

31-aastane Maciel sõnas, et ei osanud mängude järel midagi kahtlustada ja treenis koos meeskonnaga edasi kaks korda päevas.

“Puutusin meeskonna kaptenina palju kordi vastasmängijate ja kohtunikega kokku. Pärast mänge oli kõik normaalne, kuid kümme päeva hiljem tundsin natuke peavalu ja väsimust. Jõudsin koju pärast trenni, viskasin pikali ja kaotasin teadvuse. Järneval päeval ärkasin üles juba veidi parema enesetundega, peavalu oli vähem ja muid sümptomeid ei esitanud,” ütles Maciel.

“Sel ajal hakkas ka välja tulema, et 13 000 elanikuga Kuressaares on erinevad inimesed koroonaviiruse saanud. Terviseamet võttis minuga ühendust ja uuris, kas mul on esinenud sümptomeid. Tegin testi ja see osutus positiivseks. Mu naisel oli olnud sümptomeid rohkemgi kui mul. Ta on endiselt nõrk, kuid temagi seisund läheb paremaks. Kogu see asi oli suur pauk meile. Test tehti ju vaid minule, kuigi me jagasime sama voodit ja olime kogu aeg väga lähestikku, kuna ei teadnud, et viirus võiks olla. Seega on ka temal kindlasti viirus, kuigi teda pole testitud,” sõnas diagonaalründaja, kes on teadaolevalt esimene positiivse proovi andnud Brasiilia võrkpallur.

“Meie meeskonnas on viis või kuus mängijat, kes andsid positiivse proovi. Neist vaid kahel oli seejuures palavik ja nad kõik on tänaseks terveks saanud. Ma arvan, et me oleme sellest kiiresti ja kergelt välja tulnud, kuna oleme noored ja sportlikud mehed, kellel on tugev keha. Enam pole ka minul ühtegi sümptomit.”

“Oleme püsinud nüüd kogu meeskonnaga juba üle nädala karantiinis. Meeskonna poolehoidjad aitavad mängijatele soovi korral koju süüa tuua. Meil on näiteid Itaaliast, kuidas inimesed hakkasid liiga hilja viirust tõsiselt võtma ja olukord väljus kontrolli alt. Siin on aga ka kohalik võim tundnud pidevalt huvi, kuidas me taastume. Siit ka minu soovitus brasiillastele: kõik, kes vähegi saavad, püsige kodus. Hoidke teistest inimestest eemale, ärge pange käsi oma silmade, suu ja nina vastu. Kui teeme seda, mida meilt nõutakse, ja aitame üksteist, siis laheneb olukord kiiremini,” lisas Maciel.

scroll to top