fbpx
Close

Selgus Eesti koondise koosseis Kuldliigaks, Pulk ja veel mitu meest jäi valikust välja

Ardo Kreek ja Eesti rahvusmeeskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley,ee

28.-30. mail toimub Tartus meeste Euroopa Kuldliiga A-alagrupi turniir, kus lisaks Eesti meeskonnale osalevad Hispaania, Läti ja Belgia koondised. Kõik Eesti rahvusmeeskonna kohtumised on otsepildis nähtavad Kanal 12 ja Postimehe vahendusel. Koroonaviiruse leviku piiramiseks publikut saali ei lubata. 

Teine alagrupiturniir toimub Lätis Liepajas 4.-6. juunil. Kuldliiga finaalturniir toimub Belgias Kortrijkis 18.-20. juunil.

Finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja, lisaks on koha finaalturniirile taganud korraldaja. Kui korraldaja peaks oma alagrupis esimeseks tulema, tagab koha finaalturniiril ka kõigi alagruppide võrdluses parim teise koha saanud võistkond.

Eesti koondise koosseisu pääses esimeseks Kuldliiga turniiriks 16 mängijat. Järgmisel nädalal Lätis toimuvaks turniiriks vahetab Henri Treial välja Alex Saaremaa.

Maikuu alguses laagrit alustanud meestest jäid valikust välja sidemängija Kert Toobal (vigastus), nurgaründaja Robert Täht (vigastus), temporündaja Mart Naaber ning diagonaalründajad Valentin Kordas ja Hindrek Pulk. Juba varem oli teada, et suve esimeses pooles ei aita koondist nurgamehed Andrus Raadik, Oliver Orav ja Martti Juhkami.

Koondise koosseis Kuldliiga turniiriks Tartus:

Sidemängijad: Robert Viiber, Markkus Keel, Renet Vanker.

Temporündajad: Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Alex Saaremaa, Andri Aganits.

Nurgaründajad: Karli Allik, Märt Tammearu, Kristo Kollo, Albert Hurt, Stefan Kaibald.

Liberod: Silver Maar, Johan Vahter.

Diagonaalründajad: Oliver Venno, Renee Teppan.

Peatreener Cédric Énard, abitreenerid Loïc Geiler ja Oliver Lüütsepp, abitreener/statistik Alar Rikberg, ÜKE-treener Andrés Eduardo Esper, statistik/mänedžer Märt Pajusalu, füsioterapeudid Siret Kalbus ja Meribel Saar, mänedžer Robin Ristmäe.

Tartu turniiri ajakava:

28. mai kell 17.00 Eesti – Hispaania

28. mai kell 20.00 Läti – Belgia

29. mai kell 16.00 Hispaania – Belgia

29. mai kell 19.00 Eesti – Läti

30. mai kell 16.00 Hispaania – Läti

30. mai kell 19.00 Belgia – Eesti

Vaata kõikide alagruppide ajakava ja tulemusi.

scroll to top