fbpx
Close

Selgus Eesti rahvusnaiskonna 14-liikmeline A-koondis, Ennok ainus libero, publikut kuni 400

Eesti rahvusnaiskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Paides treeninglaagris viibiv Eesti naiste koondis peab sel nädalal suve esimesed kontrollmängud Soome rahvusnaiskonnaga. Peetakse kolm mängu, kõik kohtumised on avatud ka publikule, sissepääs on tasuta. Esmalt kohtutakse Paides, E-Piima spordihoones kolmapäeval kell 18.00, seda mängu näeb otsepildis Postimehes. Teine mäng toimub neljapäeval kell 18.00 ja kolmas reedel kell 12.00, vahendab võrkpalliliit.

Uue juhendaja Lorenzo Micelli jaoks on see esimene kohtumine Eesti särgis. Peatreener kasutab Soome vastu 14 mängijat, lisaks on laagris veel teist samapalju mängijaid, kes moodustavad nii-öelda B-koondise. “Usun, et see on paras aeg esimeseks tõsisemaks testiks, oleme mõnda aega koos olnud ja on aeg vaadata, kuidas õpitu mängus rakendub. Saan infot nii hetkevormi kohta, kui selle osas, kas naised minu taktikalistest nõudmistest ka mänguolukordades kinni suudavad pidada,” sõnas Micelli. “Suurem eesmärk on ju EM-valikmängudel hästi esineda ja nüüdne info aitab meil nendeks paremini valmistuda.”

Nagu allolevast nimekirjast välja lugeda võib, tegutseb eelolevates mängudes koondise ainsa liberona Anu Ennok, keda oleme reeglina harjunud nurgaründaja positsioonil nägema (tõsi, teda on varemgi koondises liberona katsetatud). Muid märkimisväärseid vangerdusi koosseisust ei leia. Verinoortest koondislastest pääsesid lõplikusse valikusse 18-aastane sidemängija Karolina Kibbermann ja 17-aastane nurgaründaja Eva Liisa Kuivonen.

“B-koondis tegeleb samal ajal tehniliste detailidega ja mul on hea meel, et minu käsutuses nii suur hulk mängijaid. Selle võrra on valikuvõimalused suuremad ka tulevikule mõeldes,” lisas itaallasest juhendaja.

Järgmisel nädalal kohtub Eesti naiskond samuti kolmel korral Lätiga.

Sissepääs rahvusnaiskonna mängudele on tasuta. Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks lubatakse pealtvaatajaid saali tavapärasest mahutavusest 50% ehk veidi alla 400 inimese, samuti järgitakse hajutamise nõuet.

Kontrollmängude ajakava:

29.07 kell 18.00 Eesti – Soome (Paide, E-Piim spordihoone) ülekanne Postimehes

30.07 kell 18.00 Eesti – Soome (Paide, E-Piim spordihoone)

31.07 kell 12.00 Eesti – Soome (Paide, E-Piim spordihoone)

4.08 kell 18.00 Eesti – Läti (Paide, E-Piim spordihoone)

5.08 kell 18.00 Eesti – Läti (Paide, E-Piim spordihoone) ülekanne Postimehes

6.08 kell 12.00 Eesti – Läti (Paide, E-Piim spordihoone)

Rahvusnaiskonna koosseis mängudeks Soomega:

Sidemängijad: Julija Mõnnakmäe (Pariisi Saint-Cloud, Prantsusmaa), Karolina Kibbermann (Audentes SG/Noortekoondis).

Nurgaründajad:, Kristiine Miilen (Pannaxiakos, Kreeka), Nette Peit (Salo LP Viesti, Soome), Hanna Pajula (Michelbeke Saturnus, Belgia), Ingrid Kiisk (TÜ/Bigbank), Eva Liisa Kuivonen (Audentes SG/Noortekoondis), Polina Bratuhhina-Pitou (Terville Florange, Prantsusmaa).

Diagonaalründajad: Kertu Laak (Chieri, Itaalia), Kadi Kullerkann (TalTech/Tradehouse).

Temporündajad: Liis Kullerkann (TalTech/Tradehouse), Eliise Hollas (Terville Florange, Prantsusmaa), Eliisa Peit (TalTech/Tradehouse).

Liberod: Anu Ennok (Salo LP Viesti, Soome).

Peatreener Lorenzo Micelli, abitreenerid Rainer Vassiljev ja Andres Toobal, ÜKE treener Alessandro Orefice, füsioterapeut Giuseppe Pigliacampo ja Liisi Sakala, statistik Mihkel Sagar, arst Mari Arak, mänedžer Jaanika Jakobson.

scroll to top