fbpx
Close

Selgus Eesti rahvusnaiskonna koosseis – põhitegijad kohal, kuid kolm mängijat jääb eemale

Eesti võrkpallinaiskond | Foto: volley.ee

6. mail koguneb ettevalmistuslaagrisse Eesti võrkpalli rahvusnaiskond, kes teeb suve esimeses pooles kaasa Euroopa Hõbeliigas. Koondise kandidaate on 21, nende hulgas mitmed noormängijad. 

Mais treenib naiskond Tallinnas Audentese spordihoones, kus peetakse ka kolm sõpruskohtumist Soome koondisega. Kuu lõpus algavad mängud Euroopa Hõbeliigas, kus Eesti vastasteks on alagrupiturniiril Sloveenia, Portugal ja Kreeka. Alagrupiturniir algab 25. mail, kui võõrsil mängitakse Sloveeniaga, 29. mail kohtutakse samuti võõrsil Portugaliga. Seejärel võõrustatakse Tartus 2. juunil Sloveeniat ja 8. juunil Kreekat. 12. juunil mängitakse Kreekaga võõrsil ning viimane alagrupikohtumine peetakse Tartus 18. juunil Portugali vastu. Finaalturniir toimub 28.-29. juunil. Finaalturniirile pääsevad mõlema alagrupi võitjad ja parim teise koha omanik ning korraldaja.

Rahvusnaiskonna peatreener Andrei Ojamets ütles, et nooremate mängijate koondisesse kaasamine on hädavajalik. „Esiteks on see kõikidele noortele suureks motivatsiooniks, kui nad saavad koondiseõhku nuusutada ja koos Anu Ennoki, Kristiine Miileni või Julija Mõnnakmäega treenida. Ühtpidi on see neile avansiks, aga usun, et see süstib neisse ka rohkem tahtmist tegeleda tulevikus võrkpalliga tõsisemalt. Järjepidevus on oluline ja noorte kaasamine tuleb kasuks kõigile – koondisering peab hakkama laienema. Teisalt saabuvad osa kogenumatest mängijatest koondise juurde alles mai lõpus – ka seetõttu on vaja rohkem mängijaid koosseisu,“ sõnas juhendaja Prantsusmaal Terville’is pallivate Kristiine Miileni, Kristel Moori ja Eliise Hollase kohta, kelle klubihooaeg kestab mai lõpuni.

Eri põhjustel ei saa naiskonnaga liituda Polina Bratuhhina-Pitou, Anna Kajalina ja Liis Noormets. „Kajalina läheb põlvega lõikusele, Polinal on väikese lapse kõrvalt keeruline pidevalt reisida. Noormetsal on seoses arstiõpingutega ja ka vigastuse tõttu samuti raske koondist aidata, kuigi ma loodan, et suve teises pooles saab ta ehk siiski liituda,“ ütles Ojamets.

Euroopa liiga vastased on juhendaja hinnangul väga tugevad, ent samas on need mängud tulevikule mõeldes äärmiselt kasulikud. „Saan mingi pildi ette, mida nooremad mängijad suudavad. Kindlasti tuleb treeneritel palju klapitamist ja nuputamist, sest vastased on tugevad ja tahaks ka tulemust teha, teisalt peab noori samuti kasutama. Kindlasti on Hõbeliiga mängud aga heaks karastuseks mõeldes Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile,“ lisas peatreener.

Rahvusnaiskonna kandidaadid:

Sidemängijad: Kaisa Bahmatšev (Volley Sedisol Farciennes, Belgia), Karolina Kibbermann (Tallinna Ülikool), Julija Mõnnakmäe (Nancy Vandoeuvre, Prantsusmaa).

Nurgaründajad: Nette Peit (LP Kangasala, Soome), Hanna Pajula (Volley Sedisol Farciennes, Belgia), Ingrid Kiisk (TÜ/Bigbank), Marcella Raud (TalTech/Tradehouse), Liisel Nelis (Sacred Heart University, USA), Kristiine Miilen (Terville Florange, Prantsusmaa), Anu Ennok (Nancy Vandoeuvre, Prantsusmaa).

Temporündajad: Eliisa Peit (LP-Vampula, Soome), Kätriin Põld (Saaremaa), Mari Arak (TÜ/Bigbank), Kristel Moor (Terville Florange, Prantsusmaa), Liis Kullerkann (Nancy Vandoeuvre, Prantsusmaa), Eliise Hollas (Terville Florange, Prantsusmaa).

Diagonaalründajad: Kertu Laak (Salo LP Viesti, Soome), Jade Šadeiko (TÜ/Bigbank), Kadi Kullerkann (TalTelch/Tradehouse).

Liberod: Kristi Nõlvak (TalTech/Tradehouse), Nathalie Anett Haidla (Tallinna Ülikool).

Rahvusnaiskonna mängude ajad:

25.05 Sloveenia – Eesti
29.05 Portugal – Eesti
2.06 kell 17.00 Eesti – Sloveenia (Tartu)
8.06 kell 17.00 Eesti – Kreeka (Tartu)
12.06 Kreeka – Eesti
15.06 kell 17.00 Eesti – Portugal (Tartu)

Tartu Ülikooli spordihoones toimuvatele kodumängudele saab pileteid osta siit.

scroll to top