fbpx
Close

Selgus meeste EM-finaalturniiri alagruppide loosimise kuupäev

Eesti rahvusmeeskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Selgunud on 2019. aasta meeste Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri alagruppide loosimise aeg. Loosimine toimub 2019. aasta 16. jaanuaril Brüsselis. Naiste finaalturniiri loosimise aeg pole veel paigas.

Eesti rahvusmeeskond peab küll jaanuaris veel ühe valiksarja kohtumise Lätiga, ent on juba taganud B-alagrupis esikoha ning seeläbi pääsu septembris peetavale EMile. Vaata alagruppide tabeliseise.

Meeste koondis peab oma viimase alagrupimängu valiksarjas 6. jaanuaril kell 19.00 Tartu ülikooli spordihoones, mil külla tuleb Avo Keele juhendatav Läti rahvusmeeskond.

6. jaanuaril mängib Tartus ka meie rahvusnaiskond, kes püüab samuti pääsu finaalturniirile. Naiste vastaseks on 6. jaanuaril kell 16.00 Rootsi, 9. jaanuaril peetakse viimane kohtumine võõrsil Soomega. Naiskond hoiab enne neid mänge E-alagupis 6 punktiga teist kohta, Soomel on liidrina 10 punkti, Tšehhil kolmandana sarnaselt meile 6 punkti, Rootsi on kogunud 2 punkti. Vaata alagruppide tabeliseise.

Nii naiste kui meeste finaalturniirile pääseb 24 rahvuskoondist. Meeste finaalturniir toimub 12.-29. septembrini Prantsusmaal, Sloveenias, Belgias ja Hollandis. Naiste finaalturniiri korraldavad Poola, Türgi, Ungari ja Slovakkia, toimumisaeg on 2019. aasta sügisel.

scroll to top