Selgus saarlaste järgmine eurosarja-vastane – mis on nimi, kust tuleb ja millal mängitakse?

Almeria võrkpallimeeskond. | Foto: CEV

Saaremaa Võrkpalliklubi alistas tugevuselt kolmandas eurosarjas CEV Challenge Cupil avaringis Iisraeli meeskonna Kfar Saba ja läheb 16 parema seas vastamisi hispaanlaste Almeriaga.

Kui Saaremaa loovutas oma avavastasele kahe mängu peale ühe geimi, siis Almeria kaks. Esimese mängu võitsid hispaanlased Grazi vastu kodus 3:0 (22, 23, 11), teises saadi austerlastest jagu aga 3:2 (-23, 22, 23, -21, 10). Tõsi, edasipääs sai kindlustatud juba kolmanda geimi võiduga, mis tegi seisuks 2:1. Seejärel anti mänguaega ka varumeestele.

Almeria resultatiivseim oli mõlemas mängus 203-sentimeetrine argentiinlasest diagonaalründaja Pablo Kukartsev, kes kogus avakohtumises 12 (+8) ja teises 28 punkti (+23). Varasemalt nii Venemaal Nižnevartovskis kui ka Prantsusmaal Cannes’is mänginud Kukartsev realiseeris kokku 55 tõstest suisa 32 (58%). Lisaks argentiinlasele kuuluvad Almeria koosseisu veel neli leegionäri, samas põhikoosseisus on üldiselt võrdselt kohalikke mehi ja välismängijaid.

Hispaania liigas on Almeria kogunud kümne mänguga küll kõigist konkurentidest rohkem võite, üheksa, kuid paikneb tabelis 24 punktiga alles kolmandal kohal, sest Teruel ja Palma on kogunud 8 võitu ja 2 kaotust, ent 25 punkti. Meeskonna mänge käib reeglina vaatamas umbes pool tuhat pealtvaatajat.

Hispaania lõunarannikul asuv Almeria tuli Hispaania meistriks aastatel 2015-2017, ent kahel viimasel hooajal on jäädud kolme võiduni peetavas finaalseerias kuivalt alla Teruelile.

Saaremaa ja Almeria esimene mäng peetakse jaanuari viimasel nädalal Kuressaares, korduskohtumine on kavas kaks nädalat hiljem võõrsil. Paari võitja edeneb veerandfinaali, kus tuleb suure tõenäosusega vastu Itaalia tippklubi Milano, kes mängib teises ringis äsja Pärnust jagu saanud horvaatide Kaštela Mladostiga.