fbpx
Close

Selgusid 18 naist, kes hakkavad ajalooliseks EM-finaalturniiriks valmistuma

Eesti rahvusnaiskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusnaiskond alustab ettevalmistust augustis algavateks Euroopa meistrivõistlusteks 22. juulil, kui kogunetakse Võrus. Koondise laagrisse on kutsutud 18 mängijat. Suuri üllatusi nimekirjast ei leia.

Naiste EM-finaalturniir toimub 23. augustist kuni 8. septembrini Türgis, Poolas, Ungaris ja Slovakkias. Eesti naiskond mängib alagrupiturniiri Budapestis C-alagrupis, vastasteks on Ungari, Horvaatia, Rumeenia, Holland ja Aserbaidžaan. Esmakordselt EMile jõudnud Eesti naiskond kohtub 23. augustil Ungariga, 24. augustil Horvaatiaga, 25. augustil Rumeeniaga, 27. augustil Hollandiga ja 28. augustil Aserbaidžaaniga. Kõik Eesti alagrupikohtumised toimuvad Budapestis. Igast kuueliikmelisest alagrupist pääseb kaheksandikfinaali neli paremat.

Rahvusnaiskonna kandidaadid: Nette Peit, Anu Ennok, Kristiine Miilen, Ingrid Kiisk, Eva Liisa Kuivonen, Hanna Pajula, Kätriin Põld, Eliisa Peit, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Julija Mõnnakmäe, Karoliina Kibbermann, Kaisa Bahmatšev, Kertu Laak, Kristel Moor, Kadi Kullerkann, Kristi Nõlvak, Nathalie Anett Haidla.

Peatreener Andrei Ojametsa sõnul saab ta treeninguid alustada heas seisus naiskonnaga. “Kõik on pärast Euroopa liigat indviduaalselt harjutanud ja peaks olema heas konditsioonis ning terved. Sõrmeoperatsioonil käinud Kertu Laak on samuti juba pallitrenne teinud ja temagi on valmis ühiseid treeninguid alustama. Nüüd on meil tema ja Kristel Moori näol kaks heal tasemel diagonaali ja sisemine konkurents tugev. Kadi Kullerkann on samuti olemas, kuigi tema pole pikka aega palli puutunud ja eks see selgub, kuidas põlv vastu peab, kui koormust saab. Jade Šadeiko peab aga USAsse ülikooli juurde minema ja teda selles tsüklis pole. Loodan, et tulevikus on tal võimalik rahvusnaiskonnaga siiski jätkata,” lisas Ojamets.

Nimekirjas on ka mitu verinoort mängijat. Ka noorte rannavolle koondisesse kuuluv Eva Liisa Kuivoneni jaoks oli see esimene kord rahvusnaiskonna laagrisse kutse saada, Karoliina Kibbermann sai esimese kogemuse naiskonnaga koos treenida juba Euroopa Hõbeliiga eel. Koondises juba ka mänguaega teeninud Nathalie Anett Haidla on samuti seekordses nimekirjas. “Kuivonen jättis rannas väga hea mulje – temas on kindlasti palju perspektiivi ja annet. Kibbermannist on mingi ülevaade juba olemas, nagu kõigil noortel, on temalgi pikk tee minna, aga alguskoht on hea. Haidla sai Euroopa liigas suurepäraselt hakkama ja on heaks eeskujuks teistele, näitamaks, et kõik on võimalik. Noori tuleb koondise juurde tuua, see lisab motivatsiooni ja loodetavasti ka tahet, et võrkpalliga tõsiselt tegeleda,” kommenteeris peatreener järelkasvu.

Eesti naiskond alustab laagrit Võrus, seejärel minnakse Rakverre, kus peetakse ka kaks kontrollmängu Šveitsiga. Enne EMi sõidab koondis Ukrainasse ja peab seal kolm kontrollmängu võõrustajatega.

Kontrollmängud:

10. august Eesti – Šveits

11. august Eesti – Šveits

16. august Ukraina – Eesti

17. august Ukraina – Eesti

18. august Ukraina – Eesti

Eesti alagrupimängud EMil (kohalik kellaaeg):

23.08 kell 20.30 Ungari – Eesti
24.08 kell 18.00 Eesti – Horvaatia
25.08 kell 18.00 Eesti – Rumeenia
27.08 kell 18.00 Holland – Eesti
28.08 kell 15.30 Aserbaidžaan – Eesti

Piletiinfo leiab SIIT.

scroll to top