fbpx
Close

Selgusid Eesti koondiste vastased Euroopa liigas, kuid üks küsimus jäi veel vastuseta

Eesti võrkpallikoondis oma poolehoidjate keskel. | Foto: Siim Semiskar

Täna Luksemburgis toimunud Euroopa Võrkpalliliidu CEVi kohtumisel selgusid meeste ja naiste 2019. aasta Euroopa Kuld- ja Hõbeliiga alagruppide koosseisud. See, kas Eesti korraldab meeste Kuldliiga finaalturniiri, selgub aga alles jaanuaris.

Kuldliigas osaleb 12 meeskonda ja 12 naiskonda, Hõbeliigas teeb kaasa 8 meeskonda ja 8 naiskonda. Mängitakse kodus-võõrsil süsteemis, finaalturniirile pääseb Kuldliigas iga alagrupi võitja ning otsustava turniiri korraldaja. Hõbeliigas pääseb finaalturniirile mõlema alagrupi võitja, parim teise koha omanik ning korraldaja. Finaalturniiride korraldajad selguvad 2019. aasta alguses. Kuldliiga võitja ja hõbemedali omanik pääsevad osalema FIVB Challenger Cupile, et võidelda pileti eest Rahvuste Liigasse. Hõbeliiga võitjad pääsevad järgmiseks aastaks Kuldliigasse.

Meie rahvusmeeskond tuli 2018. aastal Kuldliiga võitjaks ja tagas seega koha Challenger Cupile, ent pidi seal leppima kolmanda kohaga. Rahvusnaiskond jõudis Hõbeliiga finaalturniirile ehk nelja sekka ja sai lõpuks neljanda koha.

Eesti meeskond kuulub Kuldligas B-alagruppi koos tänavuse MM-i kaheksanda Hollandi ning Hispaania ja Horvaatiaga. Alagrupid moodustati vastavalt Euroopa koondiste reitingutabelile. Esimesed alagrupimängud peetakse 25.-26. mail, finaalturniir toimub 22.-23. juunil.

Meeste Kuldliiga alagrupid:

A-alagrupp: Belgia, Slovakkia, Türgi, Läti

B-alagrupp: Holland, Eesti, Hispaania, Horvaatia

C-alagrupp: Soome, Tšehhi, Ukraina, Valgevene

Rahvusnaiskonna vastasteks Hõbeliiga alagrupiturniiril on Sloveenia, Portugal ja Kreeka. Hõbeliiga alagrupiturniir algab 25.-26. mail, finaalturniir toimub 28.-29. juunil.

Naiste Hõbeliiga alagrupid:

A-alagrupp: Rumeenia, Gruusia, Iisrael, Küpros

B-alagrupp: Sloveenia, Portugal, Kreeka, Eesti

scroll to top