fbpx
Close

Selgusid Euroopa liiga alagrupid, Tartus toimub üks turniir

Eesti rahvusnaiskond ja -meeskond kaks aastat tagasi ühispildil. | Foto: Karl Rinaldo

Eile selgusid Euroopa Kuld- ja Hõbeliiga alagrupid ja korraldajad. Eesti rahvusmeeskond osaleb taas Kuldliigas, naiskond teeb kaasa Hõbeliigas. 

Meeste koondis mängib Kuldliiga A-alagrupis koos Läti, Belgia ja Hispaaniaga. Esimene turniir peetakse Tartus 28.-30. mail ning teine Lätis Liepajas 4.-6. juunil. Meeste Kuldliiga finaalturniir toimub Belgias Kortrijkis 18.-20. juunil.

Finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja, lisaks on koha finaalturniirile taganud korraldaja. Kui korraldaja peaks oma alagrupis esimeseks tulema, tagab koha finaalturniiril ka kõigi alagruppide võrdluses parim teise koha saanud võistkond.

Kuldliiga kaks paremat tagavad koos korraldaja Portugaliga koha FIVB Challenger Cupil, et võidelda koha eest Rahvuste Liigas. Lisaks pääsevad Challenger Cupile FIVB kontinentaalturniiride võitjad.

Meeste Kuldliiga alagrupid:

A-alagrupp: Belgia, Hispaania, Eesti, Läti

B-alagrupp: Holland, Ukraina, Slovakkia, Rumeenia

C-alagrupp: Türgi, Tšehhi, Valgevene, Portugal

Naiste Hõbeliigas kuulub Eesti koondis B-alagruppi, kus lisaks mängivad Läti, Portugal ning Bosnia ja Hertsegoviina. Mõlemad alagrupiturniirid toimuvad Bosnia ja Hertsegoviinas. Hõbeliiga formaat pärast alagrupiturniiri pole veel selge, poolfinaalid ja finaal võivad toimuda kas kodus-võõrsil süsteemis või finaalturniirina.

Naiste Hõbeliiga alagrupid:
A-alagrupp: Sloveenia, Austria, Iisrael, Luksemburg
B-alagrupp: Portugal, Eesti, Bosnia ja Hertsegoviina, Läti
scroll to top