fbpx
Close

Selver alistas TalTechi, kuid jätkab võitlust kõhuviirusega

Renee Teppan. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Täna toimus esimene mäng meeste Eesti meistrivõistluste vahegrupis, kui TalTech võõrustas linnarivaal Tallinna Selverit ning 3:0 (25:17, 25:12, 26:24) võidu võtsid külalised, vahendab volley.ee.

Võitjate suurim skooritegija oli 20 punktiga (+12) Renee Teppan, nii Kristo Kollo kui ka Oliver Orav panustasid kumbki 11 punkti (+7 ja +7), Mihkel Varblane lisas 7 (+6) ning 5 blokiga säranud Marx Aru 6 punkti (+4). Rainer Vassiljevi juhendatava Selveri vastuvõtt oli 47%, rünnakuid lahendati 53-protsendiliselt, blokiga teeniti kokku 8 punkti, servil löödi 11 ässa (5 ässa kanti Teppani ja 4 Varblase kontole) ja eksiti 9 pallingul. Selveri kaptenist nurgaründaja Andrus Raadik ja teine sidemängija Niko Haapakoski jäid kõhuviiruse tõttu mängust eemale, kohtumise keskel hakkas halb ka teisel diagonaalründajal Mihkel Nuudil.

TalTechi resultatiivseimaks tõusis 10 punktiga (-1) Valentin Kordas, Tamur Viidalepp lisas 9 silma (-2) ja Jörgen Vanamõisa 7 punkti (+5). TalTechi vastuvõtt oli 37% nagu ka rünnak, blokipunkte teeniti 3 ja servipunkte 6 (eksiti 10 pallingul).

Vaata vahegrupi ajakava.

Vaheringis mängivad kõik klubid omavahel ühe ringi. Eesti võistkonnad saavad pärast põhiturniiri lõppu vahegruppi kaasa stardipunktid 5 p. – 1 p. (põhiturniiri 1. asetus 5 punkti, 2. asetus 4 punkti jne.). Vahegrupi lõplik paremusjärjestus (stardipunktid + mängudelt saadud punktid) paneb paika poolfinaalide paarid, 1. koht vs 4. koht ja 2. koht vs 3. koht. Vahegrupis viimaseks jäänud võistkond langeb edaspidistest võistlustest välja ja teenib meistrivõistluste raames viienda koha.

Vaheringi asetused pandi paika järgmiselt: kaks alumist ehk Pärnu Võrkpalliklubi ja TalTech (vastavalt nende positsioonile hetkel turniiritabelis) enam esikolmikusse tõusta ei oleks saanud, seega nende kohtadeks jäid 4. ja 5. Esikolmik loositi, sest nii Saaremaa Võrkpalliklubil, Bigbank Tartu kui Selver Tallinnal on võimalus tõusta esimeseks. Loosiga sai 1. asetuse Bigbank Tartu, 2. asetuse Saaremaa VK ja 3. Selver.

scroll to top