fbpx
Close

Selver loobus karikafinaali nimel Balti liiga põhiturniiril esikoha püüdmisest, Pärnu lõpetas aasta vajaliku võiduga

TalTech. | Foto: CEV

Credit24 Balti liigas olid kalendriaasta viimastes Eesti klubide osalusel toimunud mängudes edukad Tallinna Tehnikaülikool ja Pärnu Võrkpalliklubi.

Nädala keskses mängus teenis TalTech pühapäeva õhtul võõrsil 3:1 (-20, 17, 23, 16) võidu Tallinna Selveri üle. Et Selver mängib juba kolmapäeval Tartus Eesti karikafinaali, andis Andres Toobal telemängus põhimeestest puhkepäeva nii Oliver Oravale, Marx Arule kui ka Timo Lõhmusele. Pooliku mängu sai kirja kapten Denis Losnikov.

Esimeses ja kolmandas geimis tõestas Selver, et on võimeline mängima head võrkpalli ka pooliku koosseisuga, ent kokkuvõttes oli TalTech ikkagi stabiilsem ja parem meeskond. Janis Sirelpuu hoolealused pidid hakkama saama seljaprobleemiga võitleva Rasmus Meiuseta, teda asendas Rauno Tamme.

TalTechi rünnakuid vedasid Matej Šmidl ja Rauno Tamme, kes kogusid vastavalt 23 (+12) ja 17 punkti (+9). Selveri ridades tegi hooaja parima mängu nende ainus leegionär Pierce Johnson, kes kogus 20 punkti (+12). Mihkel Nuut tõi endise koduklubi vastu 9 (+1) ja Mihkel Varblane 8 punkti (+1).

Tänavu mängitakse Balti liiga põhiturniiril kahel korral omavahel kõigi meeskondadega läbi. Liider on hetkel Tartu Bigbank 25 punktiga (9 mängu), järgnevad TalTech 22 (9) ja Selver 20 punktiga (10). Et kolmik Tartu Bigbank, TalTech ja Selver on ülejäänud kuuest klubist seni selgelt üle olnud ning Selveril pole kahe kangema konkurendiga enam mänge alles jäänud, tähendas pühapäevase mängu tulemus ühtlasi seda, et neil on veel vaid teoreetiline võimalus põhiturniir kahe parema seas lõpetada. Karikafinaaliks valmistumisel on seega selgelt oma hind, sest Eesti meistrivõistlustel ei saaks Selver taolise stsenaariumi korral koduväljakueelist.

Pärnu Võrkpalliklubi teenis reedel kohustusliku võidu, alistades võõrsil raskes mängus 3:2 (17, -22, -22, 20, 13) tabelis viimasel kohal paikneva Jelgava Biolarsi. Markus Uuskari tõi Avo Keele meeskonnale 24 (+11), Boriss Žukov 20 (+17) ja Toms Švans 17 punkti (+10). Jelgava resultatiivseim oli 24 punktiga (+15) 18-aastane Sandis Vilcans.

2021. aasta lõpetab Eesti võrkpallis kolmapäeval kell 19.00 algav karikafinaal Tartu Bigbanki ja Tallinna Selveri vahel. Credit24 Balti liigas kohtuvad samal päeval aga veel Jelgava ja Daugavpils.

Tabeliseis.
scroll to top