fbpx
Close

Selver mõtles finaalturniiri eel kullast, kuid loodab uuel hooajal tehtud töö tulemuseks vormida

Alessandro Piroli on jätkamas Tallinna Selveri juhendamist ka uuel hooajal. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Tallinna Selveri võrkpalliklubi eestvedaja Lauri Kasperi sõnul loodab pealinnaklubi suure osa meeskonna tuumikust uueks hooajaks säilitada.

Koroonaviiruse puhangust tulenevalt kuulutati kodune võrkpallihooaeg täna lõppenuks. Meie klubid on olukorraga juba leppinud.

“Antud olukorras tuleb esiteks öelda, et sport on teisejärguline asi. Isegi kui me loodame ja usume, et seis läheb kiiresti paremaks, siis vähemalt kahenädalane treeningpaus olnuks ikkagi garanteeritud. Ja kui me tuleks seejärel millalgi uuesti kokku ja hakkaks treeningpausi pealt tähtsaid mänge mängima, siis oleks see umbes nagu rahvaliiga,” ütles Kasper.

“Tegime viimase trenni kolmapäeval. Kuigi ametlikku teadaannet hooaja lõpetamisest veel pole, siis sõnum on see, et rohkem ei mängita. Iga mängija läheb koju,” lisas Kasper vahetult enne alaliidu pressiteate saabumist.

Selveri leegionärid, tšehh Matej Šmidl ja poolakas Damian Czetowicz on seega õige pea kodumaale naasmas.

“Kuigi mõlemad mehed on pärit lähiriikidest, siis proovime nad kohe kodumaale saata, et ei tekiks olukorda, kus tuleb mitu nädalat võõrsil karantiinis istuda. Damianile tuleb ilmselt isa Poolast autoga järele, Matejst sai aga äsja koeraomanik ja eks nüüd peab vaatama, kas teda lastakse uue sõbraga lennukile.”

Kasper tunnistab, et hooaja tähtsaima faasi eel on südames raske tööle joon alla tõmmata.

“Eks kõik saavad olukorrast aru. Hinge jääb aga see, et olime üle mitme hooaja Selveriga suures konkurentsis ja Credit24 Meistriliiga finaalturniiri eel tekkis tunne, et kõik on rivis ja läheme kulda püüdma. Aga näe, olen ka oma sõpradele ja tuttavatele öelnud, et meie ühiskonnakorraldus seisab väga habrastel jalgadel. Seda on võimalik ühe sõrmenipsuga muuta.”

Ent millised on Selveri plaanid järgmiseks hooajaks? “Peame praegu läbirääkimisi Sokoloviga. N’Gapeth ja Atanasijevic olid ka variandid, aga nad sõlmisid teiste klubidega uue lepingu juba ära,” naljatles Kasper. “Kui tõsisemalt rääkida, siis eesmärk on lihtne: vormida see töö, mis tänavu sai tehtud, järgmisel hooajal tulemuseks. Tõsi, nii mõnigi meie mängija näitas end tänavu heast küljest ja mine tea, äkki teenis ka mujalt tähelepanu.”

Kasper lisas, et Selveri peatreenerina jätkab itaallane Alessandro Piroli. “Piroliga on, jah, plaan jätkata. Tundub, et talle meeldib siin. Selline äkiline lõpp tekitab kõigis tunde, et asi tuleb ilusti lõpule viia. Üritame jätta suure osa meeskonnast samaks, sealhulgas leegionärid. Võtame ükshaaval mängijad nüüd ette,” sõnas ta.

scroll to top