Selver rongi alt välja ei tulnud ja karikavõistluste esimene finalist on Saaremaa

Saaremaa Võrkpalliklubi. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Täna selgus Aadu Luukase nimelise Eesti karikavõistluste esimene finalist, kui Saaremaa alistas poolfinaalseerias teistkordselt Tallinna Selveri ja võitis seeria 2:0.

Kuna avamängu oli Saaremaa võitnud 3:1, oli Selveril finaali pääsemiseks vaja kodumäng võita esmalt 3:0 või 3:1 ning seejärel seljatada vastane ka kuldses geimis. Saaremaale piisas edasipääsuks kahe geimi võidust, millega saadi kenasti hakkama. Külaliste 3:0 (25:23, 25:19, 25:21) edunumbritega lõppenud kohtumise esimeses geimis suutis Selver kohe alguses mitmepunktilise edu sisse saada, kuid mida geim edasi, seda paremini hakkas Saaremaa tegutsema ja esimene vaatus läks saarevõistkonnale 25:23.

Teises geimis lükkas Saaremaa teise käigu sisse ning Javier Jimeneze kolm ässa lõpetasid geimi 25:19 saarlaste kasuks.

Viimases vaatuse, kui enam midagi kaalul ei olnud, jätkasid meeskonnad mõne väikese erandiga põhikoosseisudes. Geimi edenedes tehti kummaltki poolt paar vahetust. Saaremaa võitis ka kolmanda geimi seisuga 25:21 ja ühtlasi kogu mängu 3:0.

Võitjate parimaks kerkis diagonaalründajast kapten Daniel Maciel, kes tõi 17 punkti (+8). Jimenez lisas 13 punkti (+7). Saaremaa vastuvõtt oli 52%, rünnak 51%, lisaks saadi 9 blokki ja löödi 6 ässa.

Selveri resultatiivseim oli oodatult tšehh Matej Šmidl 17 punktiga (+8). Kodumeeskonna vastuvõtuprotsendiks kujunes 58, rünnak 42%, lisa tuli 7 bloki ja 2 ässpallingu näol.

Teises poolfinaalis kohtuvad Tartu Bigbank ja TalTech. Selle paari avamäng toimub 8. detsembril ja korduskohtumine 10. detsembril.

Naiste karikavõistlustel kohtuvad poolfinaalides Tartu Ülikool/Bigbank ja Audentese SG/Noortekoondis ning TalTech/Tradehouse ja Gerardo’s Toys/Neemeco. Avamäng peetakse nendes paarides vastavalt 30. novembril ja 12. detsembril ning kordusmäng 1. detsembril ja 17. detsembril.

Karikavõistluste finaal toimub nii naistele kui meestele 29. detsembril Saku Suurhallis.