Selver tuli rongi alt välja ja alistas dramaatilises kohtumises lähikonkurendi

Tallinna Selver. | Foto: Gertrud Alatare

Eesti-Läti ühisliigas ehk Credit24 Meistriliigas sai pärast kaht järjestikkust kaotust raske 3:2 (19:25, 23:25, 25:18, 25:19, 17:15) võidu Tallinna Selver, kes alistas Jelgava.

Alessandro Piroli juhendatav Selver jäi raskesse seisu, kui kaotas esimesed kaks vaatust. Sellest aga ei lastud end murda ning kolmas ja neljas geim võideti kindlalt, mis tähendas seda, et võitja selgitamiseks läks vaja ka viiendat geimi. Otsustavas vaatuses läks Eesti klubi tänu Reneth Vankeri headele servidele 13:10 juhtima, kuid lätlased suutsid seisu viigistada. Viimased kaks punkti kuulusid siiski Selverile ja Mihkel Varblase blokk lõpetas mängu Tallinna klubi kasuks.

Võitjate parimaks kerkis oodatult Tšehhist pärit diagonaalründaja Matej Šmidl, kelle arvele kogunes 23 punkti (+9). Teda toetas Oliver Orav 19 punktiga (+14). Selveri vastuvõtt oli 56%, rünnak 50%, lisaks saadi 12 blokki ja löödi 8 ässa (4 Vanker). Eesti klubi eest ei käinud väljakul Timo Lõhmus, kes vigastas eile hüppeliigest.

Jelgavale tõid Aleksandrs Kudrjašovs ja Karlis Pauls Levinskis 17 punkti (efektiivsus vastavalt +10 ja +2). Muideks, Kudrjašovs pallis kolm hooaega tagasi Pärnu Võrkpalliklubis. Lõunanaabrite vastuvõtt oli 56%, rünnak 48%, lisa tuli 7 bloki ja 6 ässa näol.

Liigatabelis hoiab Selver 8 punktiga viiendat positsiooni, Jelgava on 6 punktiga koha võrra madalamal.

Selver peab järgmise kohtumise 30. oktoobril, kui külla sõidetakse linnarivaalile TalTechile. Pall pannakse mängu kell 18.