fbpx
Close

Selveri endine juht: kunagi olid kohaliku liiga korvpallurite palgad võrkpalluritest oluliselt paremad, enam see nii pole

Oliver Läll. | Foto: Siim Semiskar

Korvpalliteemalises taskuhäälingusaates “Möödavise” käis eelmisel nädalal külas endine Tallinna Selveri võrkpalliklubi tegevjuht ja nüüdne korvpallitegelane Oliver Läll, kes rääkis muuhulgas sellest, millised muudatused viimase kümnekonna aasta jooksul nimetatud aladel Eestis toimunud on.

Tallinna Kalev/TLÜ korvpalliklubi mänedžeri Lälli sõnul ulatub nende meeskonna eelarve 300 000 euroni, millest selgelt suurem on Eesti klubidest rahakott vaid BC Kalev/Cramol.

“Kui vaatame ka teisi spordialasid – jätame kõrvale jalgpalli, kus on teistmoodi rahastamise mudel -, siis see (300 000 eurot – toim.) on lagi. Kui võtame piiriks 300 000 eurot, siis võrkpallis võib-olla Saaremaa Võrkpalliklubil on rohkem ja pakun, et Tartu Bigbank jõuab ka sinna 250 000 euro juurde. Ma päris täpselt muidugi ei tea, pole lugemas käinud,” rääkis Läll.

“Tänaseks on pilt korvpalli ja võrkpalli vahel võrdsustunud,” lisas Läll. “Võib-olla mõned korvpallurid teenivad võrkpalluritest tänaseni rohkem, aga näiteks Saaremaal saavad välismängijad samuti korralikku tasu, vastasel korral nad ei tuleks siia mängima. Kui ma kunagi võrkpallis toimetasin, siis oli korvpall kindlasti palkade osas tugevalt neist ees.”

Teema lõpetuseks soovis Tallinna Kalev/TLÜ mänedžer kõiki toetajaid tänada, sest tema sõnul teevad sporti panustavad ettevõtjad tänamatut tööd: “Hooajal 2011/12 alustasin Tallinna Selveri võrkpalliklubi juures, kus olin tegevjuht. Olen pikalt spordis olnud ja näinud klubide köögipoolt. See on väga keeruline. Kui keegi ettevõtjatest panustab, siis müts maha nende inimeste ees!”

Kuula kogu saadet siit:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top