Selveri ja Bigbanki treeningmängudes kerkis esile uus leegionär, aga võitjat selgitada ei õnnestunud

Kanadast pärit Pierce Johnson näitas end mitteametlikus debüütmängus heast küljest. | Foto: Windsor Lancersi kodulehekülg

Peagi algavaks eurohooajaks valmistuv Tartu Bigbank on pidanud viimastel nädalal mitmeid kontrollmänge, kuid võiduarvet pole veel avanud. Kui üle-eelmisel nädalal peetud harjutusmatšis jäid tartlased alla TalTechile, siis möödunud reedel ja laupäeval teeniti kaks 2:2 viiki Tallinna Selveri vastu.

Reedel Tartu Ülikooli spordihoones peetud mängus võitis Bigbank Selveri vastu kaks esimest geimi, kuid lõpuks lepiti ikkagi tulemusega 2:2 (26:24, 33:31, 26:28, 18:25). Kontrollmängule omaselt kasutasid mõlemad treenerid, nii teist aastat Bigbanki juhendav Alar Rikberg kui ka peatreeneri-debüüti tegev Andres Toobal pea kõiki mängumehi.

Tartlaste tulemuslikumad olid nurgaründaja Martti Juhkami ja diagonaalründaja Valentin Kordas 14 punktiga (+10 ja +5). Juhkami numbrid olid seejuures eriti head: servi vastuvõtt 71% ja rünnak 58% (24-st 14). Korraliku esituse tegid ka võistkonda naasnud temporündaja Mart Naaber ning TalTechist üle tulnud nurgamees Tamur Viidalepp (statistikas nime all “Tamuuur”), kes kogusid kumbki 10 punkti (+6 ja +5). Sidemängijatena tegutsesid kordamööda Aleksander Eerma ja Ronald Järv.

Selveri resultatiivseimaks kerkis meeskonna ainus leegionär, kõrge lennuga Kanada nurgaründaja Pierce Johnson, kes kogus üleplatsimehena suisa 22 punkti (+13). 23-aastane mängumees realiseeris 38 tõstest 19 (50%), lisa tuli kahe bloki ja ühe serviässa näol. Tema servi vastuvõtt oli 51%. Sarnaselt eelmisele hooajale vähemalt hooajaeelsetes treeningmängudes nurgaründaja kohal tegutsev Denis Losnikov lisas Selverile 14 (0), Mihkel Nuut 13 (+2), Mihkel Varblane 12 (+9) ja Marx Aru 11 punkti (+8). Selveri sidemängijana sai sisuliselt täismängu kirja päev varem EM-il Prantsusmaa vastu väljakul käinud Renet Vanker. Meeskonna teine mängujuht on hetkel noor Sander Pärna, kes pääses viivuks väljakule neljandas geimis. Ainsa mängijana ei osalenud avakohtumises Oliver Orav.

Päev hiljem peetud kordusmatš valitseva Eesti meistri Tartu ning karikavõitja ja Balti liiga tšempioni Tallinna vahel lõppes taas 2:2 (25:20, 25:13, 25:27, 25:27).

Tartlaste punktid jagunesid seekord oluliselt ühtlasemalt: EM-ilt saabunud Albert Hurt tõi 12 (+9), Valentin Kordas 11 (+6) ning Kevin Soo ja Taavet Leppik 8 punkti (+6 ja +1). Lisaks Hurdale oli teiseks mänguks koondisest võistkonna juurde naasnud ka Rait Rikberg, kes jagas mänguaega Pärnust saabunud Allar Kesküllaga. Sidemängijatena jagasid võrdselt mänguaega taas Aleksander Eerma ja Ronald Järv.

33-aastane Toobal jättis teisest mängust igaks juhuks eemale Pierce Johnsoni, kes oli avakohtumises libedal põrandal kergelt jalale haiget teinud. Seevastu oli kahes esimeses geimis väljakul jalaoperatsioonist taastuv Oliver Orav, kes tõi 6 punkti (+2). Selveri tulemuslikumad olid aga Mihkel Nuut 18 (+3) ning Mihkel Varblane ja Denis Losnikov 12 punktiga (+8 ja +4). Sidemängijana juhtis mängu taas Renet Vanker.

Kui Selveril on aega atra seada veel omajagu – uus liigahooaeg algab kahe ja poole nädala pärast -, siis Bigbank peab juba järgmise nädala kolmapäeval Meistrite liiga eelringis esimese kohtumise (enne seda kohtutakse kontrollmängudes veel sel reedel ja laupäeval Tartus Riia Tehnikaülikooliga). Avamäng Šveitsi klubi Amriswiliga algab Tartus 22. septembril kell 19.00, mängu ülekandeõigused ostis ERR ja kohtumist näeb ETV2’st. Treenerid Toobal ja Rikberg kohtuvad uuesti aga juba täna, mil eetrisse läheb “Kuldse geimi” uus saade.

Esimese mängu statistika. | Allikas: Tartu Bigbank
Teise mängu statistika. | Allikas: Tartu Bigbank