fbpx
Close

Selveri kohal on play-off’i eel Eesti klubidest enim küsimärke

Alessandro Piroli Selverit juhendamas. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Laupäeval, 29. veebruaril tehakse algust Credit24 Meistriliiga veerandfinaalidega, kui Lätis kohtuvad Jelgava Biolars ja Saaremaa Võrkpalliklubi ning Riia Tehnikaülikool ja Tallinna Selver. Eestis näeb esimesi veerandfinaale pühapäeval, 1. märtsil, mil Pärnu Võrkpalliklubi võõrustab Jekabpilsi Lušit ning ainsas Eesti klubide vastasseisus kohtuvad TalTech ja Tartu Bigbank. Kõik Eestis toimuvad veerandfinaalid on nähtavad Postimehe vahendusel.

Kahe võiduni peetavates veerandfinaalides kohtuvad põhiturniiril üldarvestuses kohtadele 1.-8. tulnud võistkonnad järgnevalt: 1. vs 8., 2. vs 7., 3. vs 6. ja 4. vs 5., seejuures teine ja vajadusel kolmas mäng toimub kõrgema asetusega võistkonna kodus. Seeria teised mängud peetakse 7. märtsil ja vajadusel kolmandad mängud 8. märtsil, vahendab volley.ee.

Nelja meeskonna osalusel toimuv finaalturniirl peetakse 13.-14. märtsil Kuressaares. Pärast Credit24 Meistriliiga võitja selgumist peetakse viie Eesti meeskonna osalusel Eesti meistrivõistluste mängud.

Vaata täielikku ajakava.

Veerandfinaalide avamängud:

Jelgava Biolars – Saaremaa VK, 29. veebruaril kell 17.00 (Jelgava), vaata live-skoori

Põhiturniiri võitnud Saaremaa VK vastaseks on viimasena play-offi pääsenud Jelgava, kellest Saaremaa sai põhiturniiril kolmel korral jagu 3:0.

Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis tõdes, et kuigi varasemalt on jõudude vahekord selge olnud, vastast ei alahinnata. “Oleme neid küll kindlalt võitnud, aga see on ajalugu ja peame veerandfinaalis olema keskendunud. Need on hooaja olulisemad mängud ja paberil parem olemine ei too võitu. Muidugi usun, et meil on parem võistkond, aga asjad tuleb ikkagi väljakul ära lahendada. Meil on seoses eurosarjaga üsna tihe graafik ja seetõttu peame püsima värsked ja terved. Hetkel vigastustega suuri muresid pole,” rääkis juhendaja.

Riia Tehnikaülikool – Tallinna Selver, 29. veebruaril kell 19.30 (Riia), vaata live-skoori

Põhiturniiril kolmandaks tulnud Selver on senistes omavahelistes vastasseisudes tabelis kuuendaks platseerunud RTU vastu kirja saanud ühe 0:3 kaotuse ja kaks 3:1 võitu.

Selveri juhendaja Alessandro Piroli: “Meil on viimasel ajal olnud muresid – Oliver Orav ja Marx Aru said hiljuti vigastada ning Matej Šmidl oli algul hädas vigastusega ning siis haigestus. Esimeses mängus ma neile veel ei looda, aga ehk saab keegi neist meid teises mängus juba aidata. Seega olukord on keeruline, ent vahetusmehed on ilusti hakkama saanud ja usun, et saame hakkama ka nüüd. Usun oma meeskonda ning seda, et väärime kohta poolfinaalis. RTU on korraliku klassiga meeskond, kes on meie vastu kindlasti väga motiveeritud. Eriti raske tuleb võõrsil peetav avamäng, aga anname kõik endast oleneva, et võita.”

Pärnu VK – Jekabpilsi Luši, 1. märtsil kell 17.00 (Pärnu spordihoone), vaata live-skoori

Põnevat heitlust võib oodata pühapäeval kell 17 alagavast mängust Pärnu VK ja Jekabpilsi vahel. Põhiturniiri lõpetas Avo Keele juhendatav Pärnu viiendana, Jekabpils koha võrra eespool. Senised kolm omavahelist vastasseisu lubavad oodata tasavägist mängu – Jekabpils sai põhiturniiril 3:2 ja 3:1 võidud, Pärnu teenis viimases kohtumises 3:2 võidu.

Pärnu on hooaja edeneses läinud aina paremasse hoogu, meeskonna peatreener Avo Keel loodab veerandfinaali vastasele hea serviga probleeme valmistada. “Jekabpils pole hooaja teises pooles kõige stabiilsemat mängu näidanud, aga kuidas neil meie vastu õnnestub või meil nende vastu, eks pühapäeval saab esimese pildi sellest. Neil sõltub palju sellest, kuidas diagonaalil välja tuleb, kes iganes seal mängib. Ise loodame oma servi peale, või pigem nende kehvema vastuvõtu peale – äkki õnnestub serviga neile esimene pahandus teha, et nad ei saaks esimest tempot kasutada,” rääkis peatreener. Pärnu ridades on vigastusega kimpus Tony Tammiksaar, kes rünnakul osaleda ei saa.

TalTech – Tartu Bigbank, 1. märtsil kell 19.00 (TalTechi spordihoone), vaata live-skoori

Napilt põhiturniiril teiseks jäänud Bigbank Tartu on senistes omavahelistes mängudes TalTechiga (põhiturniiri 7.) peale jäänud 3:2, 3:1 ja 3:0.

Bigbanki peatreener Andrei Ojamets: “Teeme tööd ja valmistume teadmisega, et play-offis algab kõik nullist. Need ei ole enam reamängud ja võtame veerandfinaale täie tõsidusega. Oleme neid küll viiel korral võitnud (lisaks liigamängudele ka karikas-toim), ent see on nüüdseks ilus mälestus. TalTech tuleb kindlasti suure hurraaga peale, neil on viimasest mängust Jekabpilsis positiivne emotsioon kaasa võtta,” rääkis Ojamets.

TalTechi juhendaja Janis Sirelpuu annab endale aru, et Tartu näol on tegu selle paari favoriidiga, ent teab sedagi, et play-offis algab kõik nullist. “Hea uudis on see, et eile olime kõik koos trennis üle pika aja, välja arvatud “sõdurid”. Poole pealt küll üks mees langes pingile. Kui põhiturniiri vaadata, siis punktivahe meie ja Tartu vahel on meeletu, seal on head Eesti vanad ja noored mängumehed kokku saanud. Et edu saavutada, peab meil rohkem kui kuus meest õnnestuma, meil peab olema hea päev. Loomulikult läheme iga punkti eest võitlema ja eks siis lõpuks näha ole, mis saab. Tabeliseis võib olla kõvasti vastase kasuks, aga pühapeäval algab kõik nullist,” rääkis Sirelpuu.

scroll to top