fbpx
Close

Selveri liider Šmidl: kohati mängime nagu noorteklassi võistkond

Matej Šmidl pärast reedest mängu andmas intervjuud Reijo Mältonile. | Foto: Karl Rinaldo

Tänavusel hooajal on Tallinna Selveri võrkpallimeeskonna kindlaks liidriks tõusnud nende leegionär Matej Šmidl, kes viimatises 2:3 kaotusmängus Tartu Bigbankile tõi 24 punkti. Kokku on tšehh toonud 12 mänguga (54 geimi) 279 punkti. 

Reedel toimunud kohtumises haaras Tallinna esindus 2:0 eduseisu, kuid suutis mängu kaotada. Muideks, esimeses geimis oli Selver tagaajajarollis 19:24, kuid suutis vaatuse enda kasuks kallutada 28:26. Teine geim võideti kaheksapunktilise vahega, kuid seejärel lasti jalg sirgu, mis maksis mänguvõidu.

“Näitasime esimese geimi lõpus head kaitsemängu. Saime Tartu servi kätte ja Renet (Vanker) tegi ilusa serviseeria ning rünnakul säilitasime külma närvi. Teises geimis jätkus meie hea hoog: lõime rasket servi, mängisime hästi kaitses ja lahendasime rünnakuid edukalt. Tundub, et pärast seda (teise geimi kindlat võitu) lasime jala sirgu. Isegi, kui me sellele ei mõtle, siis alateadvuses 2:0 edu kummitab ja mõtleme, et küll tuleb ära. Tartu sai teha serviseeriaid ja meie hakkasime rohkem eksima. Sellise klubi vastu nagu Tartu, me ei saa neil endale lubada lüüa järjest serve. Neil on kogenud võistkond ja karistavad kohe ära.”

“Viies geim…täielik fiasko (Selver kaotas selle 5:15 – toim). Mängisime nagu noorteklassi võistkond. Tartu ei löönud tugevat servi, kuid me jäime vastuvõtul hätta. See element on meie nõrgim külg ja selle tõttu kaotame geime ja mänge. Isegi suures kaotusseisus olid mõned mehed liiga heas tujus. Samuti teeme tähtsatel hetkedel halbu otsuseid. Vabanda, ma olen hetkel emotsionaalne ja võin öelda midagi, mis ei ole ilus (intervjuu on tehtud vahetult pärast kohtumist – toim.),” rääkis 22-aastane diagonaalründaja Võrkpall24’le.

“Alex Saaremaa tegutses sisuliselt eksimatult, samuti (Kevin) Soo. Nende koostöö sidemängija Kert Toobaliga oli suurepärane. Ma ei ütle, et me peame neid kindlasti võitma. Me võime kaotada, aga mitte nii nagu täna (reedel – toim.). Me peame veel kõvasti tööd tegema, kuid näitasime, et suudame Tartuga mängida kui võrdne võrdsega,” jätkas Šmidl.

Mida aga ütleb 207-sentimeetrine mängumees Credit24 Meistriliiga kohta? “Lätlastega on nende kodus väga raske. Nad näitavad tõesti head võrkpalli igas elemendis. Kuid ma arvan, et esimesed viis meeskonda on sellised, kes on teistest sammuvõrra eespool ja jagavad omavahel medalid. Pärast Võrus peetud hooajaeelset turniiri olin natukene üllatunud. Arvasin, et Balti liiga pole nii tugev, kuid toimunud mängud on tõestanud vastupidist. Me oleme küll noor võistkond, kuid kui mängime oma mängu, võime võita kõiki.”

Brnos sündinud punktikahur on rahul võistkonnas valitseva sisekliimaga ning tal jagub kiidusõnu ka peatreener Alessandro Piroli kohta.

“Platsil on meie energia hea – võitleme kõvasti ja toetame üksteist. Väljaspool saali…minu jaoks on natuke harjumatu see, et siin on palju selliseid mehi, kes käivad koolis või tööl. Meil tuleb jõulupidu (toimus eile – toim.), kus saame meeskonnavaimu tugevdada. Üldiselt on meil lahe punt kokku saanud. Õnneks saan jõuludeks koju, see tuleb kindlasti kasuks.”

“Kuidas mulle meeldib Piroli treenerina? Väga halb treener on (Naerab tugevalt.). Ei-ei, tegelikult on ta hea treener. Tema ettevalmistused mängudeks sobivad mulle. Ta teeb asjad kiiresti selgeks. See on tal esimene hooaeg peatreenerina ja ta teeb oma tööd hästi,” rääkis tšehh, kes kohe pärast seda intervjuud jäi just Piroliga pikalt suhtlema.

Oma rolliga on suure habemega ja ühe üleni tätoveeritud käega mees klubis igati rahul.

“Absoluutselt. Ma tunnen ise, et tahan olla liider. Mulle meeldib see. Treeningutel annan endast parima. Tahan olla kuttidele ja kogu võistkonnale nii kasulik kui võimalik. Kuid ma annan endale aru, et ma pean veel palju tööd tegema, et vigade arv oleks minimaalne,” arutles eelmisel hooaja Itaalias pallinud diagonaalründaja.

Kuidas iseloomustab ta aga meie kallist kodumaad? “Mulle siin meeldib. Eesti meenutab mulle minu sünniriiki Tšehhit – palju metsa, inimesed on sama rahulikud ja sõbralikud. Minu üllatuseks on hetkel ilmad veel soojad, sest enne siia mängima tulemist mind hoiatati teie külmade talvede eest. Mulle väga meeldib Vanalinn. Mu õde käis mul külas ja temagi oli lummatud.”

29. detsembril Saku Suurhallis toimuval Eesti karikavõistluste finaali võitjaks ennustab Šmidl Saaremaad.

“Ma loodan, et Saaremaa võidab. Ma ei saa öelda, et Saaremaa meeldiks mulle rohkem kui Tartu. Aga kuna nemad lülitasid meid konkurentsist, siis on pärast finaali hea öelda, et kaotasime võitjale,” lõpetas mängumees lõbusal toonil.

 

scroll to top