Serbia alistas maratonmatšis Prantsusmaa ja kohtub EM-i kullamängus nelja aasta taguse finalistiga

Serbia mängijad juubeldamas. | Foto: CEV

Euroopa meistrivõistlustel sai eile õhtul Pariisis selgeks teine finalist, kui Serbia alistas 2 tundi ja 15 minutit kestnud poolfinaalkohtumises tiitlikaitsja Prantsusmaa 3:2 (23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 15:7). Päev varem võitis Sloveenia pääsu eest finaali valitsevat maailmameistrit Poolat 3:1.

Kui vaadata veerandfinaalmänge, siis täismaja ehk 12 574 silmapaari ees peetud kohtumises, oli kerge favoriidikoorem koduplatsil mänginud Prantsusmaa õlul, kes alistas veerandfinaalis üllatavalt kindlalt 3:0 Itaalia. Serbia pidi poolfinaali jõudmiseks mängima maksimaalsed viis geimi, kui Eestiga ühte alagruppi kuulunud Ukrainat võideti 3:2.

Eilse poolfinaali avavaatus möödus mõlemalt poolt tõusude ja mõõnadega, kuid geimi lõpus oli kindlam Prantsusmaa. Teine geim oli sarnane esimesele, kuid vastupidises võtmes. Külalised rebisid pikalt eest, kuid prantslased suutsid geimi lõpus vahet tunduvalt vähendada. Paraku sellest geimi võitmisest ei piisanud. Kolmas geim läks samuti Serbiale, kuid neljandas geimis näitasid väljakuperemehed võimu ja võitsid selle kindlalt. Otsustavas vaatuses Serbia enam Prantsusmaale mingit sõnaõigust ei andnud – geim 15:7 serblastele ja seega kogu kohtumine 3:2 neile.

Võitjatele tõi kõige rohkem punkte Robert Tähe klubikaaslane diagonaalründaja Aleksandar Atanasijevic – 27 (+14). Vastuvõtul (29%) hädas olnud Serbia suutis rünnakuid lahendada 50% vääriliselt, lisa tuli 16 bloki ja 4 ässa näol.

Kodumeeskonna tulemuslikeim oli Kaasani Zeniidi nurgaründaja Earvin N’Gapeth, kes tõi üleplatsimehena 29 (+14) silma. Prantsusmaa vastuvõtt oli 53%, rünnak 44%. Lisaks saadi 5 blokki ja löödi 9 ässa. Statistika.

Täna õhtul peetavas pronksimängus kohtuvad Prantsusmaa ja Poola, kes kaotas üllatuslikult Sloveeniale. Mäng algab kell 19. Pühapäeval toimuvas finaalis mängivad seega eelmise EM-i pronksiomanik Serbia ja üle-eelmise EM-i hõbedameeskond Sloveenia. Pall pannakse mängu kell 18:30.