Serbia krooniti ülerahvastatud saalis ja peaaegu kolm tundi kestnud finaali järel Euroopa meistriks!

Serblannad pärast finaali viimast punkti rõõmustamas. | Foto: CEV

Täna leidis lõpplahenduse Euroopa meistrivõistlused naistele, kui tulises finaalis alistas Serbia kodusaalis mänginud Türgi 3:2 (21:25, 25:21, 25:21, 22:25, 15:13).

Poolfinaalis alistas Türgi 3:1 Poola ja Serbia oli sama tulemusega üle Itaaliast. Muideks, Türgi ja Serbia mängisid omavahel ka alagrupifaasis ning siis võttis pärast avageimi kaotust 3:1 võidu samuti Serbia, kes krooniti ka eelmisel EM-il võitjateks.

Esikohamatšis lõppesid esimesed kolm geimi sarnase tulemusega 25:21 ja Serbia läks kohtumist 2:1 geimidega juhtima. Seega oli kodunaiskonnal selg vastu seina. Pingega tuldi toime ja suudeti neljanda geimi 25:22 võiduga mäng otsustavasse vaatusesse viia. Tänavuse EM-i viimases geimis käis mäng mõlemalt poolt üles-alla. Türgi läks publiku marulisel toel mõne punktiga juhtima, kuid serblannad võitlesid visalt ning läksid hoopis ise 14:12 ette. Türgi suutis ühe matšpalli tõrjuda, kuid tegid järgmisel pallivahetusel tehnilise vea ehk blokk oli võrgus ja sellega teenis Serbia 15. punkti. Seega kogu kohtumise serblannadele 3:2.

Võitjate parim oli Tijana Boškovic 23 (+10) punktiga. Serbia vastuvõtt oli 45%, rünnak 39%, lisaks saadi 15 blokki ja löödi 8 ässa. Kaotajatele tõi Meryem Boz 16 (+11) punkti. Türklannade vastuvõtt oli 62%, rünnak 38%, lisa tuli 16 bloki ja 7 ässpallingu näol.

Mängu oli jälgimas 13 040 silmapaari, kuigi ametlikult mahutab Ankara spordihall 10 000 inimest. Kohtumine kestis 2 tundi ja 42 minutit.

Pronksikohtumises alistas Itaalia 4000 pealtvaataja ees 3:0 (25:23, 25:20, 26:24) Poola. Itaalia parimaks kerkis Paola Ogechi Egonu 23 (+16) punktiga. Poolale tõi kõige rohkem punkte Malwina Smarzek-Godek (15, kasutegur +13).

Pärast alagrupiturniiri võistluselt välja langenud Eesti, sai oma esimesel EM-il 23. koha.

Järgmised Euroopa meistrivõistlused toimuvad Serbias, Kreekas, Bulgaarias ja Rumeenias ning seda 2021. aastal.