fbpx
Close

Sete naases liigakarussellile kahe ootamatu kaotusega. Kreek: mängupaus lõhkus meie rütmi

Ardo Kreek rünnakul. | Foto: Sete

Eestlasest temporündaja Ardo Kreegi koduklubi võimas hoog Prantsusmaa kõrgliigas on saanud kerge tagasilöögi. Hetkeseisuga kolmandat positsiooni hoidev Sete naases mitmenädalaselt mängupausilt koduareenile kahe kaotusega. Kui teisipäeval ei suudetud hetkel liigas üheksandat kohta hoidva Nantes’i vastu 1:3 (22:25, 26:28, 25:20, 20:25) kaotusest enamat, siis reede õhtul jäi Sete alla 0:3 (22:25, 21:25, 19:25) turniiritabeli kuuendale Nice’ile.

Kaotused tabelis tagapool seisvatele klubidele on paljuski tingitud meeskonda räsinud viiruselainest, mis jättis Sete’i kaheks nädalaks mängupausile. Ardo Kreek selgitas Võrkpall24-le, et meeskonna rütm sai pausi poolt lõhutud. Kuigi nii Kreek kui enamik ülejäänud mängumeestest on nüüdseks tervetena platsil tagasi, pole võistkonna üks põhipommitajatest siiani haigusnähtudest täielikult taastunud ja tema kasutegurist on samuti eestlase sõnul vajaka jäänud.

Kreek ise on kaotusmängudes korralikke esitusi näidanud. Mängus Nantes’i vastu jäi mehe statistika pigem tagasihoidlikuks: 11 kogutud punkti seas (+6) oli 3 edukat sulustamist, kuid rünnakul lahendas ta resultatiivselt 18-st tõstest 7 (39%). Eilses matšis Nice’iga oli aga just eestlase rünnakuprotsent kodumeeskonna edukaim (83%), kokku kogus Kreek 6 silma (+4).

Sete on tänavuse hooajaga kirja saanud 18 võitu ja 5 kaotust. Tabelis ollakse 38 punktiga kolmandal kohal, kuid sama palju punkte on kogunud ka koha võrra kõrgemal seisev Montpellier. Hooaja 2020/21 lõpetas Sete Prantsusmaa kõrgliigas alles üheksandana, nii et aastaga on klubil õnnestunud teha korralik arenguhüpe.

scroll to top