fbpx
Close

Slovakkia peatreener: Eesti on üks Euroopa tugevamaid koondiseid

Poolteist nädalat tagasi Rakveres kolmes sõprusmängus Eestile alla jäänud Slovakkia koondise peatreeneri Andrej Kravariki hinnangul võivad Maarjamaa võrkpallurid võita oma praeguse tasemega ükskõik keda.

“Me oleme väga õnnelikud, et saime nii tugeva meeskonna vastu vahetult enne EM-valikmänge end proovile panna,” sõnas 46-aastane Kravarik Võrkpall24-le.

“Eesti on hetkel üks Euroopa tugevamaid meeskondi. Nad võivad heal päeval võita kõiki – isegi Venemaad, Poolat ja Itaaliat,” arvab Kreeka juurtega endine tippmängija. “Ma loodan, et Eesti pääseb valikturniirilt edasi, sest nad väärivad kohta finaalturniiril. Arvan, et te saate Lätist ja Iisraelist võrdlemisi kergelt jagu.”

Mis teeb Kravariki hinnangul Eesti koondise niivõrd heaks?

“Ma pean tunnistama, et ma ei näe Eesti mängusüsteemis ühtegi nõrka kohta. Teil on väga head mängijad, aga ma tahaksin esile tuua ka Eesti koondise taustajõude. Nad on loonud meeskonnale kõik eeldused hästi esineda. Eesti üks vaieldamatuid trumpe on ka eriline siseklima, mis paistab kaugele välja. Pallimängudes on selline asi äärmiselt oluline.”

Olgugi et Slovakkia jäi tänavu Eestile alla mõlemas Euroopa kuldliiga kohtumistes ja ka hiljutistes kontrollmängudes, jagavad koondised Vana Maailma edetabelis sõbralikult 13. kohta. Slovakkia asub EM-finaalturniiri pääset püüdma täna, kohtudes C-alagrupi avavoorus Islandiga. Lisaks kuuluvad nende gruppi ka Montenegro ja Moldova.

Eesti alistas tänavu Slovakkia koondise kõigis viies omavahelises mängus. | Foto: CEV
scroll to top