Sloveenia võlus meeletu kodupubliku ees välja suurüllatuse, Poola ja Leoni šõu jätkub

Sloveenia mängijad rõõmustamas suure võidu üle. | Foto: EPA/Scanpix

Tänavuste Euroopa meistrivõistluste kaks esimest poolfinalisti on Sloveenia ja Poola, kes asuvad neljapäeval omavahel finalisti selgitama.

Suurüllatus sündis eile Ljubljanas, kus Sloveenia alistas 11 000-pealise kodupubliku ees 3:1 (23, 22, -21, 21) tänavuse Rahvuste liiga võitja Venemaa. Meeletu enesekindluse ja julgusega silma paistnud sloveenid tegid skoori äärmiselt ühtlaselt. Neljanda geimi otsustavatel hetkedel mitu tähtsat palli maha löönud Tine Urnaut kogus 13 punki (+5), Mitja Gasparini lisas 12 (+5), Klemen Cebulj 12 (+1), Alen Pajenk 9 (+7) ja Jan Kozamernik 8 punkti (+7). Servi vastuvõtul hädas olnud Venemaa resultatiivseim oli Viktor Poletajev 20 punktiga (+13), Jegor Kliuka lisas 19 (+7) ja Dmitri Volkov 13 punkti (+2).

Treeneritest noppis seega pikema õlekõrre klubitasandil Ankara Halkbanki juhendav itaallane Alberto Giulani, kes mängis üle Peterburi Zeniidi värske juhendaja, soomlase Tuomas Sammelvuo.

Teises eilses veerandfinaalis läksid Belgias Apeldoornis 3700 pealtvaataja ees vastamisi eelmise aasta maailmameister Poola ja kahe aasta taguse EM-i hõbeda Saksamaa. Poolakad ei andnud kahe suurriigi kohtumises vastastele võimalustki, võites mängu kindlalt 3:0 (19, 21, 18). Matš kestis kõigest tund ja 21 minutit. Eesti on jätkuvalt ainus meeskond, kes on sel turniiril Poola vastu geimivõiduni jõudnud. Ükski teine meeskond pole isegi 22 punkti ühes geimis Vital Heyneni hoolealuste vastu teeninud.

Poola tulemuslikem oli Wilfredo Leon, kes realiseeris 21 tõstest suisa 17 (81%!) ja kogus 18 punkti (+13). Michal Kubiak lisas 9 (+2) ja Maciej Muzaj 7 punkti (+5). Saksamaale tõi vanameister György Grozer 18 (+10) ja Mortiz Reichert 8 punkti +6).

Viimased poolfinalistid selgitavad täna Nantes’is Prantsusmaa ja Itaalia (22.00) ning Antwerpenis Serbia ja Ukraina (21.30).