Šmidl naasis võimsalt ja vedas TalTechi ühe jalaga finaalturniirile, Pärnu ja Tartu samuti edukad

Matej Šmidl on tagasi ja võimsalt. | Foto: CEV

Täna peeti Credit24 Meistriliigas veerandfinaalseeriate avakohtumised. Kui Tallinnas Selver pidi ainsa Eesti klubina vastu võtma kaotuse (loe siit), siis nii Tartu, Pärnu kui ka TalTech tundsid võidurõõmu.

Emajõelinna klubi Tartu Bigbank (põhiturniiri 1.) läks vastamisi tabeli kaheksanda meeskonna Daugavpilsi Ülikooliga (8.) ja pärast kolmanda geimi väikest tööõnnetust saadi 3:1 (25:18, 25:16, 24:26, 25:12) võit. Ilma Martti Juhkamita (põhjus hetkel teadmata) Lätti sõitnud Tartu resultatiivsemaks kerkis Valentin Kordas, kes tõi 19 punkti (+11), Albert Hurt toetas teda 18 silmaga (+10). Külaliste vastuvõtt oli 53%, rünnak 49%, lisa tuli 13 bloki ja 7 ässa näol.

Daugavpilsile tõi Deniss Pavlovs 13 punkti (+1). Kodumeeskond sai serve vastu 43-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 38-protsendiliselt. Lisaks teeniti kaheksa punkti blokkidega ja kolm ässadega.

Pärnu Võrkpalliklubi (3.) asus kohta nelja parema seas püüdma Jekabpilsi Luši (6.) vastu ja teenis avamängus 3:1 (25:19, 25:21, 22:25, 25:23) võidu. Eesti klubi edukaimaks kujunes nende liider Markus Uuskari, kelle kontosse kanti 19 punkti (+19), Boriss Žukov lisas 16 ja Bogdan Mazenko 12 punkti (efektiivsus mõlemal +9). Suvepealinna meeskonna vastuvõtt oli 51%, rünnak 43%, lisaks tuli 14 bloki (6 Mazenko) ja 4 ässa näol.

Võõrustajatele tõi enim punkte Armands Abolinš (18 punkti, +4). Jekabpilsi vastuvõtt oli 43%, rünnak 40%, lisaks teeniti kaheksa blokki (neist viis läks 188-sentimeetrise Abolinši arvele) ja löödi neli ässa.

Pärast hüppeliigese vigastust taas TalTechi (2.) eest platsile jooksnud Matej Šmidl aitas pärast avageimi kaotust Tallinna klubi 3:1 (23:25, 25:22, 25:19, 29:27) võiduni Riia Tehnikaülikooli (7.) üle. Võimsa esituse tegi just Šmidl, kes tõi üleplatsimehena suisa 33 punkti (+20). Olgu mainitud, et meeskonna 119-st rünnakust koguni 54 kuulusid Tšehhist pärit mängumehele. Kevin Saar lisas 17 punkti (+4). Pealinlaste vastuvõtt oli 58%, rünnak 48%, lisa tuli 7 bloki ja 11 ässa näol.

Riia klubi veduriks oli Matiss Gabdulins, kelle kontosse kanti 20 punkti (+11). Lätlaste vastuvõtt oli 59%, rünnak 43%, lisaks saadi üheksa blokki ja löödi viis ässa.

Veerandfinaalseeria korduskohtumised peetakse laupäeval eestlaste koduplatsil ja vajadusel kolmas otsustav mäng samuti Eestis.