fbpx
Close

Soome koondise legend: Toobal näeb välja nagu 45, aga väljakul sellest aru ei saa

Kert Toobal ja Antti Siltala. | Fotod: Gertrud Alatare/volley.ee; CEV

Soome rahvusmeeskond kaotas reedel viimase koduväljakul peetud EM-i eelse kontrollkohtumise Eestile 1:3 (18, -24, -14, -15). Soome koondise legendi Antti Siltala sõnul võitis mängu õige võistkond.

“Eesti oli meist lihtsalt parem,” ütles 35-aastane nurgaründaja Võrkpall24.ee’le. “Kui Eesti sai oma vastuvõtu tööle, hakkas Kert (Toobal) väga hästi sööte laiali jagama ning meie blokeerijad ei suutnud piisavalt kiiresti pallidele jälile saada. Oleksime pidanud servil paremini õnnestuma, kui tahtnuks Eestile väärt vastupanu osutada.”

Aastaid Euroopa tippliigades mänginud Siltala teab Eesti koondise kaptenit Kert Toobalit (40) juba sellest ajast, kui viimane aastatel 2005-2007 Salos mängis. Oma hea tuttava kohta jagub Siltalal vaid kiidusõnu.

“Kert näeb välja nagu 45-aastane mees, aga väljakul tema tegutsemist vaadates sellest aru ei saa. Seal paistab, et ta pole niipea veel 40-aastasekski saamas,” naeris Siltala. “Kert hoiab end suurepärases vormis. Ta on jätkuvalt ka väga osav. Teda on alati tore näha.”

Siltala, kes saab hästi läbi ka lõppenud hooajal temaga koos Savo Volley’s mänginud Andrus Raadikuga, usub, et nii Eesti kui Soome peaksid EM-il 16 parema sekka pääsema.

“Meie jaoks on esiteks kindlasti oluline alagrupis edasipääsu tagamine. Arvan, et meil on selleks head võimalused. Läheme kõikides mängudes lahingut andma. Sellisel turniiril sõltub algusest tihti väga palju – kui meeskond saab mängu kohe käima ja leiab enesekindluse, võib see väga kaugele kanda. Eesti peab aga igal juhul alagrupist edasi pääsema. Neil on sedavõrd hea meeskond,” tunnustas Siltala.

Kui Eesti lendab peagi oma viiendale EM-ile, siis Soome osaleb Vana maailma paremaid meeskondi ühendaval turniiril seitsmendat korda järjest.

Loe ka: Täispikkuses | Teppan ja Täht tüürisid Eesti Soome vastu võimsa võiduni

scroll to top