fbpx
Close

Soome koondise liider: Eesti naiskonna tase on viimaste aastate jooksul selgelt tõusnud

Laura Pihlajamäki. | Foto: ekraanitõmmis

Eesti rahvusnaiskond peab nädala lõpus Tallinnas Audentese spordihoones kolm kontrollkohtumist Soomega. Külalisnaiskonna liidri Laura Pihlajamäki sõnul on Soome ja Eesti näol tegu võrdsel tasemel naiskondadega.

“Oleme Eestiga viimastel aegadel pidanud tasavägiseid mänge. Eesti tase on viimaste aastate jooksul selgelt tõusnud. Arvan, et ka seekord tulevad põnevad mängud. Ma arvan, et just sellised sõpruskohtumised on meie jaoks väga head. Alati on tore, kui ei pea mängima tühjade tribüünide ees. Eriti tore oleks muidugi see, kui näeksime publiku seas ka soomlasi,” ütles põhjanaabrite üks liidreid, 28-aastane Laura Pihlajamäki.

Soome võrkpalliliit avalikustas oma kodulehel ühtlasi koosseisu, kes Eestisse mängima tulevad. Prantsusmaa kõrgliigas palliv Pihlajamäki on 108 kohtumisega külaliste kogenuim mängija. Soome koondis tuleb Eestisse sisuliselt oma parima koosseisus – kõik põhitegijad on nimekirjas.

Eesti naiskonna suve esimesed sõprusmängud algavad reedel, laupäeval ja pühapäeval kell 18.00. Tegu on ettevalmistavate kohtumistega mai lõpus algavaks Euroopa Hõbeliiga turniiriks. Võrkpall24.ee teeb koostöös võrkpalliliiduga kõigist kohtumistest otseülekande.

Soome koondise koosseis mängudeks Eestiga (nime järel mängude arv koondises):

Sidemängijad:
Kaisa Alanko, 84
Katja Kylmäaho, 27

Temporündajad:
Daniela Öhman, 59
Michaela Madsen, 31
Laura Pihlajamäki, 108
Anna Czakan, 0

Ääreründajad (diagonaalid ja nurgad):
Piia Korhonen, 60
Suvi Kokkonen, 46
Salla Karhu, 58
Jessica Kosonen, 9
Saara Esko, 100
Emmi Riikilä, 0

Liberod:
Hillaelina Hämäläinen, 46
Tiiamari Sievänen, 27

Peatreener: Tapio Kangasniemi

Loe ka: Võrkpall24.ee teeb otseülekande ka Eesti naiskonna sõprusmängudest

scroll to top