fbpx
Close

Soome liiga suurim punktikütt Peit: esimesed nädalad olid rasked, kasutasin iga vaba hetke puhkamiseks

Nette Peit. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Soome naiste võrkpalliliiga esimeste voorude resultatiivseim mängija oli üllatuslikul Eesti koondise nurgaründaja Nette Peit, kelle koduklubi Kangasala juhib liigatabelit 5 võidu ja 14 punktiga. Teiste hulgas on juba kolm punkti teenitud ka Kertu Laagi tööandja, kevadise hõbedaklubi Salo Viesti vastu.

“Mulle pole meie edu tegelikult väga suur üllatus olnud, sest juba eelmise hooaja tulemused näitasid, et meie naiskond on suutlik hästi mängima. Treener (Arttu Keränen) usub meisse, oleme kõvasti tööd teinud. Loodame, et meie hea seeria ei lõpe niipea,” sõnab keskmiselt 5,17 punkti geimi kohta koguv Peit.

Millel Peidi hooaja alguse hea vorm tugineb? “Teeme palju trenni ja see sobib mulle. Jõusaalitreeningud on väga individuaalselt üles ehitatud, palju tähelepanu pööratakse elementidele, mida igaühel personaalselt on vaja arendada.”

Varasemalt nii Šveitsis, Rootsis kui Prantsusmaal mänginud Peit tunnistab, et polnud möödunud koondisesuvel parimas vormis.

“Olin pikalt haige, kuid tegin samaaegselt trenni edasi. Ma polnud kindlasti heas vormis. Esimesed nädalad uue koduklubi juures olid seetõttu samuti rasked, iga vaba hetke kasutasin puhkamiseks. Ent uus keskkond ja hea treener on mõjunud värskendavalt,” rõõmustab Peit.

Eestlanna usub, et Kangasala hea hooaja algus pole juhus ning kevadine pronksiklubi võib tänavu heidelda ka kõige kirkama medali eest.

“Ma olen kindel, et medalipretendente on rohkem kui meie, Salo ja Hämeenlinna. Liiga tundub tõesti päris ühtlane. Osad võistkonnad plaanivad välismaalt veel mängijaid juurde tuua, seetõttu on täna keeruline ennustada, mis kevadel saama hakkab.”

Lõpetuseks tunnistab Peit, et ootab vargsi juba ka Eesti koondise talviseid otsustavaid EM-valikmänge Rootsi ja Soomega.

“Koondisemängud on alati erilised. Mul on au oma riiki esindada. Ootan eriti just mängu Soomega, sest neile ma küll rohkem kaotada ei taha,” ütleb 26-aastane Peit.

Nette Peit. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee
scroll to top