fbpx
Close

Soome võrkpallitäht: Meresaar oli mu iidol, Raadik on kõige parem inimene ja Toobal superäge vend!

Olli-Pekka Ojansivu tüüris Savo meeskonna Tartus Würth Cupil esikohale. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Soome viimase kümnendi üks silmapaistvamaid mängijaid, 31-aastane Olli-Pekka Ojansivu tunneb Eesti rahvusmeeskonna käekäigu vastu elavat huvi, sest teab isiklikult paljusid meie võrkpallureid. Nagu selgub, on tal siin isegi omamoodi iidol.

Karjääri jooksul nii Kreekas, Prantsusmaal, Venemaal, Türgis, Rumeenias kui ka Iraanis mänginud Ojansivu on muhe tüüp, kellel pole selle vastu midagi, et kohalik võrkpalliportaal Tartus toimunud kontrollturniiril ühe järjekordse mängu järel tema poole intervjuusooviga pöördub. “Totta kai!” vastab viimasel hetkel tänavuselt Soome koondise EM-rongilt kõrvale jääda otsustanud diagonaalründaja.

Intervjuu algas õigupoolest enne, kui esimese küsimuseni jõudsime, sest Ojansivul tuli intervjueerija soome keelt kuuldes meelde Eesti koondise kapten Kert Toobal.

Olli-Pekka, vabanda mu soome keele pärast. Üritan purssida nii palju, kui oskan, ent sõnavara on piiratud.

Kuule, sul tuleb see kenasti välja! Sama lugu oli Kert Toobaliga. Mängisime 2011. aastal koos Türgi liigas Sivase meeskonnas. (Puhkeb naerma.) Siis kui Kert veel noor oli! Ta oli ka sigahea sidemängija, aga just inimesena jäi ta mulle eelkõige meelde. Ta on superäge vend!

Me olime vabal ajal peaaegu kogu aeg koos. Elasime ühes hotellis ja välismängude ajal ööbisime samas toas. Õhtuti rääkisime toas niisama juttu. Selles klubis olid toona probleemid palkade maksmisega, mistõttu mina läksin hooaja keskel Venemaale mängima. Kert jäi aga Türki.

Milline on Kert mängijana?

Kert on kõva treenija ja tõeline professionaal – see sai kohe selgeks. Kuna ta on mänginud nii paljudes kohtades ja olnud koondises põhitegija, siis ta ei pabistanud kunagi, vaid hoidis mängu kenasti ohjes.

Oled puutunud kokku veel mitmete eestlastega, viimati vist eelmisel hooajal Savo Volley’s Andrus Raadikuga?

Jah. Radža on kõige parem inimene. Ta teeb sõna otseses mõttes kõik ära sinu eest. Mul pole tegelikult ühegi eestlase kohta midagi halba öelda. Meie, soomlased ja eestlased, oleme ju inimestena nii sarnased. Mul pole tõesti ühegi eestlasega halbu mälestusi.

Millise mulje sulle Raadik mängijana jättis?

Kui Radža on sõiduvees, siis ta lööb kõik pallid maha. Võimas ründaja.

Oled sa mõelnud, kuidas on see võimalik, et üks 30-aastane eestlane tuleb Soome oma esimesse välisklubisse ja püstitab kohe liiga punktirekordi?

See on huvitav küll. Kuna Soomes mängitakse hooaja jooksul väga palju mänge, sai ta kogu aeg kindlust ja oskusi juurde. Ta kerkis Pielavesi Sampos kiiresti põhimeheks. Ma ei teadnud Andrusest midagi, kui ta Soome tuli, aga kui nägin, kuidas ta mängima hakkas, siis mõtlesin, et kus see mees varem oli!? Miks ta enne välismaal ei mänginud? Tegelikult on Eesti võrkpalli tase viimasel ajal kõvasti tõusnud. Ja tead, ma tahaks rääkida teie saalidest…

Eesti spordisaalidest?

Jah. Tead, need Eesti spordiklubide saalid on… Väga head! Me mängime Soomes siiani koolivõimlates, mis on täiesti jube. Eestis on võrkpalluritel selles suhtes väga head tingimused.

Olli-Pekka Ojansivu. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Kellega sa veel eestlastest oled kokku puutunud?

Ühes klubis olen mänginud Kerdi ja Radžaga, aga Eesti võrkpallurite vastu olen mänginud palju. Oliver Vennoga Türgis, Keith Puparti ja Raimo Pajusaluga Prantsusmaal, Kristjan Õuekallasega Soomes. Ja Argo Meresaar! Mäletan, et mulle meeldis noorena väga just Meresaar. (Muigab.) Ta oli nii suur! Just seepärast jättis ta mulle kuidagi väga erilise mulje. Vaatasin tema mänge Eesti koondises. Ta oli nagu natuke iidol mulle.

Eestis naljatletakse, et Meresaar oli võimas ründaja, aga kaitses tõi ta palli üles vaid siis, kui keegi talle pihta lõi.

(Naerab.) Kõike ei saagi osata!

Millises seisus sa ise täna oled?

Praegu on seis päris hea. Jõudsin eelmisel hooajal mängida kaks mängu, kui hüppeliiges läks katki. Käisin lõikusel ja tunnen end nüüd oluliselt paremini, olgugi et kahte mängu samal päeval jalg muidugi veel vastu ei peaks.

Kuna naasesid eelmisel aastal Soome mängima, siis on ilmselt paslik küsida, kas plaanid vaikselt karjääri lõpetama hakata?

(Taas naljatledes.) Ei saa kohe mitte veel lõpetada, sest ma sõlmisin Savoga mullu viieaastase lepingu.

Pead vastu?

(Muigab.) Tuleb pidada! Aga tõsisemalt rääkides on Savo ehitanud üles väga hea klubi. Kõik on hästi organiseeritud. Mulle väga meeldib, kuidas klubi toimetab.

Olgugi et eelmise hooaja lõpus kritiseeris Raadik tugevalt teie treeningplaane, mis paistsid ka kõrvalt tõesti imelikena. Hommikul ja päeval tegite kaks trenni ning õhtud olid vabad. Kas teie treeningute ajakavas on viidud pärast Raadiku intsidenti muudatusi sisse?

Jaa, nüüd on ajad ära muudetud. Tegelikult oli see paratamatus. Ka mulle ei meeldinud, et trennid üksteise otsa tulid. Samas ei saanud me seal midagi teha, sest tegu polnud klubi veaga. Meil on Soomes väga raske saada normaalseid saaliaegu. Nimelt pole Soomes klubidel oma saale. Eestis on teistmoodi. Inimesed arvavad, et klubi tahtis kiusata mängijaid, aga see polnud nii. Lihtsalt väga raske on leida normaalsetele aegadele vabu saale.

Millised on Savo eesmärgid uuel hooajal?

Eesmärgid paneme klubi sees paika siis, kui Antti Siltala tuleb EM-ilt tagasi. Ent muidugi tahaksime me Soome meistriks tulla. Oleks imelik, kui sooviksime midagi vähemat.

Lõpetuseks, Soome koondis teenis suvel uue peatreeneri Joel Banksiga 19 kaotust järjest, ent hakkas EM-il järsku mänge võitma ja pääses alagrupist edasi. Kuidas sina Soome meeskonna suvele tagasi vaatad?

Koondise mängupilt on läinud kogu suve jooksul paremaks. Ja teiseks, mängijad leidsid enesekindluse, mis oli vahepeal kadunud. See on tähtis. Aga Eestil läks väga kehvasti ja see oli mulle suur üllatus. Nad mängisid Poola vastu hea mängu, kuid siis kadus ühtäkki kõik. Mul olid Eesti osas kõrged ootused. Selles Poola-mängus nad tegutsesid tõesti suurepäraselt. Aga (Oliver) Venno oli puudu… Ta on tõeliselt kõva mängija, nägin seda ise Türgis. Mulle meeldib ta. Ta oli ju eelmisel hooajal Türgi liiga parim punktikütt. Aga eks treener otsustab ja vastutab. Lihtsalt nii palju, kui mina teda näinud olen, on ta alati hästi mänginud.

Aga mida sa meie teise diagonaali Renee Teppani kohta ütleksid?

Ta on muidugi mängijana hoopis teistsugune kui Venno. Teppan hüppab meeletult kõrgele. Aga ma pole teda eriti palju mängimas näinud.

Olli-Pekka Ojansivu. | Foto: CEV
scroll to top