fbpx
Close

Soomes peeti tõsine Eesti – Läti duell, Lüütsepp läks laevale ja Gabdullins haiglasse

Mart Naaber rünnakul. | Foto: Akaa Volley koduleht

Soome kõrgliigas teenis kahe kaotuse kõrvale juba kuuenda võidu Oliver Lüütsepa juhendatav Akaa Volley, kes alistas eile koduväljakul 400 pealtvaataja ees 3:1 (-22, 20, 27, 18) Karelian Hurmose.

Tugeva servi ja hea vastuvõtu toel kolm punkti teeninud Akaale tõi 24 punkti (+16) Urpo Sivula, kes pidas Soome liigas oma 300. kohtumise. Mart Naaber kuulus taaskord meeskonna resultatiivsemate sekka, kogudes 9 punkti (+7). Eestlane realiseeris 9 tõstest 6 (67%), lisaks sai ta kirja kaks blokipunkti ja ühe ässa.

Esimest hooaega kõrgliigas mängivat Hurmost juhendab kolmandat aastat tunnustatud Läti treener Aigars Birzulis, kes viis rannavõrkpallurid Martins Plavinši ja Janis Šmedinši 2012. aasta Londoni olümpial pronksile. Ka Karjala meeskonna tulemuslikem oli rannavõrkpalliga tihedalt seotud lätlane Matiss Gabdullins, kes tõi kõigest pooleteise geimiga 15 punkti (+12). Teises geimis vigastas Gabdullins aga õnnetult põlve ning viidi haiglasse.

Oliver Lüütsepp eilsel mängujärgsel pressikonverentsil ei osalenud, sest kiirustas laevale, et üksikud vabad hetked kodumaal veeta.

Liigatabelis paikneb Akaa kindlalt neljandal kohal, ent võrreldes näiteks tiitlikaitsja Sastamala VaLePa’ga on nad pidanud kaks kohtumist vähem. Hurmos on kogunud neli punkti ja paikneb eelviimasel ehk üheksandal kohal.

Tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht
scroll to top