fbpx
Close

Soomlased vaidlevad tuliselt Raadiku teemal: miks me lasime nii heal mängijal minna?

Andrus Raadik. | Foto: volley.ee

Andrus Raadiku Savo Volley’st lahkumine on tekitanud Soome tippklubi poolehoidjate seas kaks leeri. Jagub nii neid, kes leiavad, et eestlasega lepingu lõpetamine oli ainuõige otsus, kui ka neid, kelle sõnul peaks klubi juhtkond tõsiselt peeglisse vaatama.

32-aastane Raadik kritiseeris reedel (29.03) Võrkpall24.ee’s ilmunud artiklis tugevalt nii klubi juhtkonda kui peatreenerit. Pärnakas ei mõistnud muuhulgas seda, miks profimeeskond tegi enamikel kordadel mõlemad trennid ära juba päeva esimeses pooles. Sedasi ei suutnud mängijad Raadiku sõnul päeva teiseks trenniks taastuda ning sagenesid vigastused. Samuti jäi tema jaoks arusaamatuks, miks kasutas peatreener Jukka Tuovinen hooaja otsustavates mängudes sidemängija kohal 18-aastast Fjodor Ivanovi, mitte kogenud Petteri Penttineni.

Savon Sanomat tõlkisid artikli oma portaalis ära ning eile teatas klubi juhtkond, et Raadikuga on otsustatud leping reeglite rikkumise tõttu ennetähtaegselt lõpetada. Teisipäeval algavat Soome meistrivõistluste pronksiseeriat alustab Savo seega juba eestlaseta.

Lisaks Soome meediale – uudise korjasid üles lõpuks kõik suuremad kanalid eesotsas rahvusringhäälingu Yle’ga – tekitas teema poleemikat ka Savo poolehoidjate seas.

Enim n-ö pöidlaid ehk poolthääli sai Savo klubi Facebooki postituse juures Antero-nimelise kodaniku kommentaar: “Raadiku kriitika on igati õigustatud. Tõerääkijad lihtsalt ei meeldi (klubile).”

Ent kommentaare oli veel. Avaldame kõik pikemad ja sisukamad sõnavõtud mõlema seisukoha esindajatelt:

Armi: “Sellistes olukordades ei saa olla viga üksnes mängijas. Juhtkond peaks minema peegli ette ja mõtlema, mis on valesti.”

Henry: “Isegi kui klubi sees on probleem, ei saa nendest minna keset hooaega rääkima avalikkusele. Mees peaks minema tööandjaga neid asju arutama, mitte meedias undama.”

Matti: “Klubi juhtkonnalt hiilgavalt lahendatud! Just nii pidigi tegema! Pärast pronksiseeria lõppu tuleb siiski mõelda ja arutada, mis võis minna valesti.”

Erkki: “Kas sellise teema üle ei või isegi arutada?”

Juhani: “Halb juhtum Savo Volley ajaloos. Klubi ambitsioonikas plaan ühendada Savo piirkonna võrkpall oli keeruline, kuid praeguse tegevusega on juba palju head tegelikult ära tehtud. Klubi koosneb aktiivsetest liikmetest, pühendunud asjaajajatest, vabatahtlikest ja poolehoidjatest, kelle abiga on saadud asi toimima ja kulud kaetud. Loodetavasti peab väljend “sõda ei jää igatsema üht sõdurit” paika ja annab klubile ehk jõudu juurdegi. Teisipäeval kõik halli!”

Mauno: “Miks nii heal mängijal lastakse minna?”

Kari: “See on huumor Savo moodi. Kas ka peatreener saadetakse minema, kui hästi komplekteeritud meeskond hüppab lati alt läbi ja noormängijad pole teinud oodatud arengut!?”

Pirkko: “Peagi näeme, kuidas meeskond pronksiseerias esineb. Kõik peavad andma nüüd endast maksimumi. Kui on leping, mida mängija teadlikult rikub, siis ei jää klubile teisi valikuvariante.”

Anonüümne (Savon Sanomate kommentaarium): “Kus suitsu, seal tuld? Savo on meeskond, kellel pole õiget kodusaali mängudeks ega treeninguteks (Savo treenib ja mängib piirkonna kaheksas eri paigas – toim.). Käisin ka ise Sampo kodumängudel (mullu mängis Raadik Savo piirkonnas Pielavesi Sampos, mis ühendati möödunud suvel Kuopiga – toim.), kuid Savo kodumängud jätsin vahele, sest selleks tuleks vahel sõita isegi üle 100 kilomeetri. Raadik oli meeskonna üks paremaid, kui mitte parim mängija. Tõsi, ta oleks võinud oma kriitika välja öelda klubi sees ja pärast hooaja lõppu. Suurte panustega meeskond lõpetab hooaja neljandana. Kaua Savo muinasjutt jätkub?”

Jari Hyttinen (Twitteris): “Tegelikult polegi olemas õiget aega ja head viisi, kuidas selliseid teemasid esile tõsta, sest esiteks, hooaja keskel kritiseerides satub ohu alla klubi edu; teiseks, hooaja järel kritiseerides öeldakse, et mängija on lihtsalt kibestunud; kolmandaks, klubisiseselt teemat kergitada üritades hakkab levima kuulujutt, et tegu on raske persooniga.”

scroll to top