fbpx
Close

Soomlaste loots Eesti koondise põhitegijast: ta on kahe aastaga tundmatuseni muutunud!

Soome koondise peatreener Tapio Kangasniemi. | Foto: Karl Rinaldo

Soome võrkpallinaiskonna peatreener Tapio Kangasniemi tunnustas eestlannasid südi esituse eest, olgugi et EM-valiksarja avavoorus võtsid 3:2 võiduga pikema õlekõrre põhjanaabrid.

“Tahaksin esmalt Eesti naiskonda õnnitleda, sest nad alustasid mängu tõesti väga hästi. Ma pean tunnistama, et me polnud nende nii heaks esituseks valmis, kuigi olime eeltöö ära teinud ja tundsime mängijaid,” sõnas Kangasniemi Võrkpall24’le. “Õnneks on Soome naiskonnale omane mentaliteet, kus kunagi ei anta alla. Meil hakkas serv paremini õnnestuma ja suutsime 0:2 kaotusseisust tagasi mängu tulla. Olime pallivahetustes kannatlikud ja vältisime lihtvigu. Täna nägime me tõelist naiste võrkpalli suurte tõusude ja mõõnadega.”

Keda tahaks endine tippmängija Kangasniemi aga Eesti naiskonnast esile tuua? “Ma mäletan, kui Kristiine Miilen mängis paar aastat tagasi Rovaniemi klubi eest. Ta on kahe aastaga muutunud tundmatuseni! Soomes ja Prantsusmaal mängimine on aidanud selle 21-aastase neiu täiesti uuele tasemele. Ta tegi täna väga hea mängu,” kiitis 39-aastane treener.

Miilen tõi Soome vastu üleplatsinaisena 27 punkti (+20), kogu ülejäänud naiskonna arvele jäi 45 silma.

Kristiine Miilen mängis Soomes aastatel 2015-2017 ja jäi pärast tänast mängu mitme toonase mängukaaslasega vestlema. | Foto: Karl Rinaldo

 

scroll to top