fbpx
Close

Souza Saaremaalt lahkumisel on mitu tahku, klubi loodab rahaprobleemi lahendada enne, kui on hilja

Evandro Dias Souzal (istub kärus) ja Saaremaa Võrkpalliklubil ei jäänud seljataha sugugi kerged kuud, sest probleeme on esinenud nii palliplatsil kui ka selle kõrval. | Foto: Alan Mehik/Saaremaa VK

Brasiillasest nurgaründaja Evandro Dias Souza siirdumine Saaremaalt Kreeka kõrgliigameeskonda Thessaloniki PAOK-i on seotud Eesti klubi rahaliste raskustega, kuigi klubi annab mõista, et mängija teenetest loobumisele mõeldi hiljutiste kehvade esituste tõttu niikuinii.

“Minu klubist lahkumine polnud pikalt ette planeeritud. See oli viimase minuti otsus ja ma olen õnnelik, et saan mängida uuesti Kreekas, kus minu tööd on hinnatud. PAOK-i-suguse klubi esindamine on suur asi,” ütles 32-aastane Souza pühapäeva õhtupoolikul Võrkpall24’le.

Souza alustas hooaega silmapaistvalt ja oli sügisel kohati ka Credit24 Meistriliiga suurim punktikütt, kuid viimastel kuudel kukkus tema esituste kvaliteet ühes meeskonnaga. Tänaseks on Souza langenud efektiivsusnäitaja poolest ka meeskonna sees neljandaks, jäädes alla nii Hindrek Pulgale, Wennder Lopesile kui ka Keith Pupartile. Punkte oli Souzal aga Eestist lahkudes ikkagi rohkem kui klubikaaslastel.

“Minu elus jäi hiljuti seljataha väga raske periood, sest oktoobris suri mu ema. Pärast seda oli mul keeruline uuesti end motiveerida ja võrkpallile keskenduda. Langesime välja Eesti karikavõistlustelt ja CEV Challenge Cupilt ning seejärel ei jõudnud ka palk enam meieni. Võib öelda, et klubi on detsembrikuust saati majanduslikes raskustes, mida pole õnnestunud siiani lahendada,” sõnas Souza.

“Mul on perekond ehk naine ja hiljuti ilmavalgust näinud tütar, kes vajavad minu finantsilist tuge. Kõike seda arvestades otsustasin PAOK-i pakkumise kohe vastu võtta,” lisab Souza, kellel on tänaseks kätte saamata pooleteise kuu palk. “Tahaksin siiski Saaremaa klubi kõige eest tänada. Tänaksin nii meeskonnakaaslasi, treenereid kui ka klubijuhte mulle antud võimaluse eest.”

Saaremaa klubi juht ja mänedžer Hannes Sepp möönab, et meeskonnal on käsil tõepoolest rasked ajad. “Peatoetajal ja presidendil (Ivar Alt) on tekkinud viivitus seoses maksetega. Õnneks oleme saanud signaali, et olukord võiks nüüd viimaks laheneda. Lubatud maksed peaksid saabuma nädala jooksul,” ütles Sepp, kelle sõnul on klubi hetkel võlgu kogu meeskonnale.

Kas juhul, kui klubi saab rahaasjad lähipäevil korda, on plaanis Souzale asendaja otsida? Hetkel kuulub saarlaste hingekirja kolm nurgameest, Souza kõrval teise põhimehena tegutsenud Keith Pupart ning Rauno Tamme ja Helar Jalg. “Kui turult leidub keegi, kes on piisavalt hea ja meil on võimalused tema hankimiseks olemas, siis ilmselt võtame. Samas ma arvan, et näiteks Tamme või hüpoteetiliselt ka diagonaalründaja Markus Uuskari pole Souzast kehvemad mängijad,” vastas Sepp, viidates, et klubi kaalunuks niikuinii võimalust Souza välja vahetada.

Et palkade maksmisega on klubi hädas olnud juba paar kuud, pole välistatud, et mõni mängija võib veel sarnaselt Souzale meeskonnast lahkuda. “Selline oht on olemas, aga praegu tuleb mängijaid ja treenereid kiita. Nad on jätkanud professionaalselt treenimist ja suudavad loodetavasti palkade laekumise ära oodata,” jätkas Sepp. Eestis lõpeb mängijate üleminekuperiood 5. veebruaril, seega uusi mehi oleks lahkujate asemele viimasel hetkel äärmiselt keeruline leida.

Balti liigas põhiturniiri võidu suunas liikuv Saaremaa peaks mängima järgmise kohtumise laupäeval Riia Tehnikaülikooliga. Lätlaste hiljutise koroonajuhtumi valguses lükkub aga nimetatud mäng ilmselt nädala võrra edasi.

scroll to top