fbpx
Close

SPETSIALISTI HINNANG | Kais: Bigbank on favoriit, aga mine sa tea, äkki Keel suudab uuesti platsi puhtaks lüüa

Tartu Bigbanki peatreener Alar Rikberg ja Pärnu juhendaja Avo Keel. |Foto: Riina Vals/SK Duo

Täna kell 20.00 tehakse Credit24 Eesti meistrivõistlustel algust teise poolfinaalseeriaga, kus vaheringi esimesena lõpetanud Tartu Bigbank võõrustab neljanda asetuse saanud Pärnu Võrkpalliklubi.

Võrkpall24 uuris kohtumise eel lisaks Jaanus Nõmmsalule ühendust ka Pärnus üles kasvanud, ent nüüdseks juba pikki aastaid Tartus resideeruva Kristjan Kaisiga, et uurida, millised võiksid antud seerias olla jõuvahekorrad erinevatel positsioonidel.

Teine poolfinaalpaar: Tartu Bigbank (1.). – Pärnu Võrkpalliklubi (4.). Finaali pääsemiseks on vaja kolme võitu.

Kristjan Kais: “Sidemängija koht on Pärnul minu arvates kõige nõrgem. Ei ole Martti (Keel) tõsted sellisel tasemel, nagu nad võiksid olla. Tihti ei leia tempomeestega klappi ja tundub, et kardab ka diagonaalründajat kasutada. Richard Voogel on lihtsalt veel noor, kellele tuleb aega anda, sest ta on vähe mänginud ja seetõttu ka ebastabiilne. Kui paneme (Kert) Toobali ja (Ronald) Järve neile võrdluseks vastu, siis nemad on igal juhul tasemelt Marttist ja Richardist üle.

Pärnu tõi võistkonda uue nurgaründaja (Aleksandr Popletejev – toim.), kes tundub valusa käega, aga Äl (Tartu peatreener Alar Rikberg – toim.) on kogu liiga üks paremaid statistikuid, kes ta suunad kenasti välja võtab. Kui ta ühekülgne tüüp on, siis võidakse ta kiiresti ära kustutada. Taaveti tervisest on palju räägitud. Kui ta on terve, siis pärnakatel on servi vastuvõtul kindlus olemas. (Atvars) Ozolinš on olnud ka ebastabiilne, aga saame näha, mida ta tähtsates mängudes suudab teha. Tartul on Märt Tammearu ja Albert Hurda näol võimsad nurgamehed olemas ning vajadusel saab sekkuda Stefan Kaibald ehk annaksin ka sel positsioonil eelise Lõuna-Eesti klubile.

Diagonaalründajad. Ma ei tea, mida Siim Põlluääre tervis teeb. Tal on ette tulnud häid esitusi, kuid Tallinna Selveri ja Saaremaa Võrkpalliklubi meestele ehk (Renee) Teppanile ja (Hindrek) Pulgale jääb ta alla. Pärnu diagonaal (Kristaps) Platacs on hetkel Põlluäärest veelgi ebakindlam oma esitustes olnud.

Temporündajate koha pealt pole kummalgi meeskonnal võrdväärset vahetust võtta. Kui (Alex) Saaremaa või (Kevin) Sooga peaks midagi juhtuma, siis Siim Päid on juba gramm nõrgem mängija. Samuti pole Pärnul Toms Švansi või Harri Palmari asemel sama tasemega meest võtta. Švans on olnud võimas ja Palmar pole ka kehv, kuid siin annaksin siiski eelise Tartule.

Liberote kohta sõnaksin nii, et heal päeval võib Silver Maar Rait Rikbergi üle mängida, aga ma ei ütleks, et taseme poolest oleks ta Raidust mööda läinud. Lähiajal see ilmselt juhtub, aga hetkel näen neid võrdsetena. Nüüd on tulemas tähtsad mängud ja usun, et Rait suudab end nendeks kokku võtta.

Ilmselt kõik kihlveokontorid kalduvad Tartu poole ja ilmselt Tartu sellest paarist ka edasi pääseb, kuigi tähtsates mängudes on nad suutnud natuke väristada ja nende pink pole väga pikk. Mine sa tea, äkki Avo Keel on pärnakad viinud sellisesse vormi, et suudavad platsi puhtaks lüüa, nagu nad seda kaks hooaega tagasi tegid. Pärnu häda on see, et neil pole sellist meest, kes võiks üksi mängu ära taguda, nagu Tartul on Hurt. Pärnut kindlasti alahinnata ei saa ning usun, et ühe mängu nad ka võidavad.”

scroll to top