fbpx
Close

Spordis on kvaliteetne jalats pikaajalise edu alus ehk miks valida uueks sisehooajaks Asicsi jalanõud

Kristjan Õuekallas, Andrus Raadik ja Anu Ennok on valinud spordijalatsiks just Asicsi. | Foto: erakogu

Paljude tippvõrkpallurite eelisvalik on spordijalanõude osas Asics. Eesti võrkpallikoondise endine põhitegeija Kristjan Õuekallas, ent ka tänased liikmed Andrus Raadik ja Anu Ennok ütlevad, et Asicsi jalatsid eristuvad teistest markidest just sellega, et mudelid on valmistatud ala spetsiifikast lähtuvalt ja on seetõttu väga mugavad.

“Minu puhul on asi väga lihtne,” ütleb Soome kõrgliiga silmapaistvamate ründemängijate hulka kuuluv Andrus Raadik. “See on päris ausalt ainus firma, mis mulle sobib. Mäletan, et karjääri algusaastatel piinlesin, sest ei leidnud tosse, mis ei hõõruks. Asics päästis mind muredest ja tänaseks kasutan ainult nende mudeleid juba viis aastat. Jalats on minu jaoks varustuse kõige tähtsam osa, sest seda tuleb mängus igal sammul kasutada. Kasutan Gel-Netburner Ballistics mudelit. Asicsi teeb eriliseks see, et jalatsid võib kohe jalga panna ja mängima hakata – pole vaja mingit sisseelamist. Kui Asics peaks ära kaduma, siis ma ei teaks, mis ma edasi teeks.”

Eesti viimaste aastate edukaim naisvõrkpallur Anu Ennok on Asicsit kandnud karjääri algusest saati.

“Senikaua, kuni olen võrkpalli mänginud, on alati jalas olnud Asics,” kinnitab Prantsusmaal karjääri jätkav Ennok. “Ma pole muid tosse proovinudki, sest need on mulle nii omaks saanud. Kasutan Gel-Beyond MT mudelit, mis on ülimugav. Pärast hüppeliigesevigastust olen valinud just kõrgemad tossud. Samas on mulle naisena väga oluline ka jalanõude välimus. Kui disain ja värv ikka ei sobiks, siis ei saaks kanda ka. Asicsiga seda muret pole.”

Endine tippmängija ja tänane noortetreener Kristjan Õuekallas jõudis Asicsi juurde karjääri lõpuaastatel ja on valinud sama firma ka nüüd, minnes vastu oma maratonijooksu debüüdile.

“Jooksen sel nädalal elus esimest ja ilmselt viimast korda maratoni. Minu jaoks on tossude puhul peamine sobivus ja see, et nad tunduksid jalas kergetena. Seda nii võrkpallis, kus kasutasin Asicsi Gel-Beyond MT mudelit, kui jooksmises, kus kasutan Gel-Kayanot. Ettevalmistus maratoniks on olnud nadi, aga vähemalt varustus on tipptasemel,” sõnab Õuekallas naerdes.

Kõige populaarsemad Asicsi mudelid tippvõrkpallurite seas on eeloleval hooajal Elite FF, Netburner FF ja Beyond.

Uuendusena on Asics Volley Elite FF ja Netburner Ballistic FF mudelites kasutusele võtnud täielikult muudetud vahetalla. FF tähendab FlyteFoam’i, mis võrreldes varasama vahetallaga on vastupidavam, kergem ja – mis samuti oluline – parema põrkega. Kõik Asics võrkpallijalatsid disainitakse natuke kõrgema kannaosaga kui tavalised sisesaali jalatsid, et palli vastu võttes oleks toekam asend ning et hüppest maandudes oleks jalal pehmem. Ümarad välistalla servad võimaldavad kiiret mitmesuunalist liikumist ning stabiilne kesktoestus tagab hea jõu rakendumise üleshüppel. Gel-summutuspadjad on nii ees- ja tagaosas. Volley Elite FF-i Octopod välistalla muster tagab ülima pidamise ja vähendab libisemisriski ka niiskel laudpõrandal.

Gel Beyond’i vahetalla materjaliks on SpEva, mis paistab samuti silma hea vastupidavusega. Mudel ise on natuke väiksema toestusega kui Volley Elite mudelid, aga tänu sellele kergem ja liikuvam ning universaalsem. Jalats sobib väga hästi ka saalihoki mängimiseks. Gel-summutuspadjad on nii ees- ja tagaosas.

Parimat ASICS sisesaali valikut leiab: 4Sport.ee lehelt ning Rademari ja POPsport kauplustest üle Eesti.

One Comment

  1. Asics ja Mizuno on kahtlemata võrkpallijalatsite lipulaevad ja edu taga on pikaajaline teadustöö jalatsite veel paremaks muutmiseks. Paljudel eestlastel on lai pöid ja seepärast valitakse tihti just Asicsi jalatsid. Allpool link asjalikule artiklile, mille soovitan enne jooksu- või võrkpallijalatsite jalatsite ostmist läbi lugeda
    http://jooksuekspert.ee/jooksujalatsi-valiku-pohimotted/
    Popspordis on Eesti parim valik Asicsi volletosse ja need on kohe saadaval https://www.popsport.ee/mod_search_q___?q=asics Saadaolevate mudelite arv selgub siis, kui loete üle kõik Popspordi veebilehel olevad saali- ja võrkpallijalatsid ning postitate saadud tulemuse kommentaaridesse. Kõigi arvajate vahel loosib Popsport! välja 4 komplekti Asics võrkpallisokke https://www.popsport.ee/sokid-asics-crew-valge-3-paari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

One Comment
scroll to top