fbpx
Close

STATISTIKA | Meistrite liiga põhiturniirist viie eestlase esituste kaudu

Timo Tammemaa, Robert Täht, Renee Teppan, Andri Aganits ja Martti Juhkami Meistrite liigas aktsioonis. | Fotod: CEV

Meeste võrkpalli Meistrite liiga põhiturniiril lõid tänavu kaasa viis Eesti koondise mängijat, kellest üks, Robert Täht, pääses oma koduklubi Perugiaga alagrupist edasi.

Kui Täht ja Perugia läbisid alagrupiturniiri täiseduga, siis esimestena jäid veerandfinaalist välja Andri Aganitsa ja Renee Teppani tööandja Maaseiki Greenyard ning Timo Tammemaa koduklubi Tours, kes lõpetasid oma alagrupid teisena. Ka Martti Juhkami ja Friedrichshafen omasid pikalt häid edasipääsuvõimalusi, ent jäid lõpuks oma grupis kolmandaks.

Ent kuidas sujus eestlaste jaoks alagrupiturniir individuaalses plaanis?

Kõigis alagrupikohtumistes lõid kaasa temporündajad Aganits ja Tammemaa. Kui Aganits käis tänu Maaseiki maratonlahingutele lõpuks väljakul suisa 24 geimis ja oli kokkuvõttes parima efektiivsusnäitajaga (+30), siis Tammemaa tõi enim punkte (47) ning kogus kõige rohkem ässasid (6) ja blokke (9).

Vigastuse tõttu mitu mängu vahele jätnud Juhkami kogus eestlastest enim punkte geimi kohta (3,5) ning sai kõige rohkem tööd servi vastuvõtul ja rünnakul. Teppan, kes liitus Maaseikiga vahetult enne viimase vooru kohtumist, sekkus debüütmängul vahetusest ja realiseeris rünnakuid isegi paremini kui temporündajad (64%).

Tähe jaoks kujunes Meistrite liiga põhiturniir kõva võistkonnasisese konkurentsi tõttu küllaltki keeruliseks. Võrukas käis väljakul küll kõigis mängudes, ent enamjaolt pääses ta vaid üksikutel hetkedel servima. Perugia jätkab Meistrite liigat juba sel kolmapäeval, kui kohtub veerandfinaali avamängus võõrsil Venemaa klubi Novõi Urengoi Fakeliga.

scroll to top